Kılıçdaroğlu HDP'yi ziyaret edeceğini söyledi

Kılıçdaroğlu HDP'yi ziyaret edeceğini söyledi

Millet İttifakı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağının açıklanmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşüp görüşmeyeceği tartışılmaya başlarken, Kılıçdaroğlu HDP’ye gideceğini söyledi.  

Daha önce kendi cumhurbaşkanı adayını çıkaracağını açıklayan HDP, deprem sonrası kararı gözden geçireceğini duyurmuştu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleşmesi sonrasında, “Kılıçdaroğlu’nu HDP’ye bekliyoruz” demişti.

Gazeteci Fikret Bila bugün,”halktv.com.tr”de yayınlanan yazısında bu konuya değindi. Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye gideceğini beliten Bila’nın yazının ilgili bölümü şöyle:

“CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığımız görüşmede öncelikle bu konuyu sordum. HDP’yle ilgili tartışmayı anımsatarak “HDP’ye gidecek misiniz” sorusunu yönelttim.

Yanıtı şu oldu:“Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben zaten toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu yönde çalışmalarım devam edecek.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2023, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER