Rektör hoca Aslan Tatar'ın güven limanına sabotaj yaptı

Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurahim Alkış, kişesel hesabında yaptığı açıklamadan sonra Milletvekili Aslan Tatar'ın idil halkı nezdinde güveni sarsıldığı, güveni kalmadığını ifade edildi. Halk, keşke rektör hocanın bu açıklamasını görmeseydik diyerek üzüntülerini ifade ederken tepkilerini dile getirmeyi ihmal etmediler. İdil halkı, halkın sorunları politakaya alet edilmez diyerek üzüntülerini ifade ettiler.

Rektör hoca Aslan Tatar'ın güven limanına sabotaj yaptı

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış'ın sosyal medya hesabında seçim sürecinde Şırnak Milletvekilli Aslan Tatar arasında geçen diyaloga ilişkin yaptığı açıklamada İdil halkıyla adeta alay etmiş bir prensible öne  çıkması dikkatlerden kaçmadı. 
Aslan Tatar seçim çalışması sırasında köyleri gezerken, ilçe merkezinde esnafı ziyaret ettiği sırada " Ziraat Fakültesi idil'de kalsın" talebini Aslan Tatar'a dile getirirken, Aslan Tatar Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış'ı arayıp görüştükten sonra halka konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı. " Bu can bu bedende olduğu sürece bu Fakülte Şırnak'a taşınmayacak" İdil halkına söz vermesi meydayada yansıyarak duyurmuştu. Rektör Alkış kişisel hesabında bu görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada ise Milletvekili Tatar'ın seçim çalışması sürecinde kendisini aradığını rica ettiği ve daha sonra sanatoda kararın çıkmasına işaret etmesi vekilin İdil'lilere verdiği sözün politik olduğunu anlatmak gibi davranması İdil halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Ziraat fakültesi sorunun çözümünde Rektör hoca ile Şırnak Milletvekili Aslan Tatar arasında gerçekleşen bu görüşmenin Rektör hocanın tarafından açıklamasından sonra İdil'lilerin Aslan Tatar'a olan güvenleri sarsıldığı ifade edildi. İdil halkı Aslan Tatar'a büyük bir güvenle bakıyordu. Rektör hocanın açıklamasından sonra Aslan Tatar'ın kayıp davranması açıklamanın doğruluk derecesini güçlendirirken, bu güvenin giderek kaybedildiği ifade edildi. 

Ne olmuştu? 
Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış'ın kişisel hesabında Şırnak Ak Parti Milletvekilli Aslan Tatar arasında İdil Ziraat Fakültesi kalsın talibi ile ilgili yaptığı açıklama

AÇIKLAMA: İdilli hemşehrimizin bir kısmı ve İdil yerel sayfaları Şırnak Milletvekilimiz Sayın Aslan Tatar Beyefendi ile Şırnak Üniversitesi Rektörü olarak şahsım arasında seçim öncesinde Ziraat Fakültemizin İdil’de kalmasına dair bir sözleşmenin olduğunu iddia etmektedir. Bu iddia bir yanlış anlaşılma durumundan neşet etmektedir. Durum şu şekilde cereyan etmiştir: Sayın Milletvekilimiz İdil’de seçim çalışmalarda bulunurken telefonla şahsıma ulaştı ve “Sayın Rektörüm, İdil’de bulunan Ziraat Fakültesi’nin taşınmasından bahsediliyor. Böyle bir durum varsa Fakültenin yerinde kalmasını istiyoruz” dedi. "Tamam Sayın Vekilim bu durumu değerlendireceğiz” dedim. Aslan Tatar Bey “Tamam hocam, Allah razı olsun” dedi. Kıymetli hemşehrilerim Sayın Vekilimiz ile görüşmemiz bu şekilde. Şırnak Üniversitesi Yönetim Kurulu olarak toplantı yaptık, fakültemizin taşınmasını ele aldık. Yönetim Kurulumuz Ziraat Fakültesinin Merkez Kampüs’e taşınmasını kararlaştırdı ve onayladı. İlgili tüm taraflara ve kadirşinas milletimize saygıyla duyurulur.

Halk rektör hocanın yaptığı açıklamadan sonra Milletvekili Aslan Tatar'a güvenlerinin kalmadığını ifade ederek keşke rektör hocanın bu açıklamasını görmeseydik diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2023, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER