İdil Dergisinin yazarı Bülent Parlak vefat etti

İdil Dergisinin yazarı Bülent Parlak vefat etti

Kültür, sanat, edebiyat alanında yayın yapan İzdiham Dergisi'nin kurucusu Genel Yayın Yönetmeni Bülent Parlak, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. İzdiham Dergisi, Parlak'ın vefatını, sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklamayla duyurdu.

İlçe merkezine bağlı Bozkır (Daskan )köyünde 2007-2008 yıllarında öğretmenlik yapan Bülent Parlak'ın ani ölümü sevinleri üzdü.  Parlak İdil görev yaptığı dönemlerde yazdığı şiirler İdil Dergisinde yayınlanıyordu. Şair 2010'da, o zamana kadar Dergâh dergisinde yayımladığı şiirlerini, 'Sevgili Huzursuzluğum' adlı şiir kitabında bir araya getirdi. 2012'de babasına ithafen yazdığı 'Yalnızlığın İcadı' adlı deneme kitabını, 2014'te 'Ricakeş', 2018'de 'Her Şey İçin Çok Geç' adlı şiir kitaplarını çıkardı.

Bülent Parlak kimdi?

Malatya'da sekiz çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Bülent Parlak, ilkokulu, ortaokulu ve liseyi Malatya’nın Konak beldesinde okudu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı ve bir sene burada okumaya devam etti. O yıllarda staj için gittiği bir gazetenin reklam servisinde çalıştı. İletişim Fakültesi'ni bırakmak zorunda kalan Parlak, sonraki senelerde tekrar üniversite sınavına girerek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni kazandı. Parlak,2007-2008 yıllarında İlçe merkezine bağlı Daskan köyünde öğretmenlik yaptı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 23:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.eminboz73200@gmail.com
m.eminboz73200@gmail.com - 1 ay Önce

İdil'de beraber çalıştığım meslektaşıma Allah'tan rahmet diliyorum.Yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum..

SIRADAKİ HABER