Putin'e yakınlığıyla bilinen iki Rus oligark, aynı gün aile üyelerini öldürüp intihar etti

Putin'e yakınlığıyla bilinen iki Rus oligark, aynı gün aile üyelerini öldürüp intihar etti

İspanya'nın Girona ve Rusya'nın Moskova kentlerinde yaşayan, Putin'e yakınlığıyla bilinen Rus oligarklar Sergey Protosenya ve Vladislav Avayev'in, 20 Nisan'da ilk önce aile üyelerini öldürüp ardından intihar ettikleri ifade edildi.

İspanyol basınında yer alan haberde, iki Rus oligarkın, aynı gün önce aile üyelerini öldürüp daha sonra intihar etmelerinin araştırıldığı kaydedildi.

EŞİ VE KIZINI BIÇAKLA ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Polis kaynaklarına dayandırılarak verilen bilgilerde, Girona'nın Lloret de Mar yerleşim yerinde 20 Nisan'da yaşayan olayda, Novatek adlı doğal gaz firmasının başkan yardımcısı olan 55 yaşındaki Sergey Protosenya'nın evinde bıçakla önce eşi (53) ve kızını (16) öldürdüğü ardından da intihar ettiği belirtildi.

OĞLU AİLESİNDEN HABER ALAMAYINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Polisin, Protosenya'nın Fransa'da yaşayan oğlunun ailesinden haber alamayınca Girona'daki eve gelip içeride cesetleri görmesinin ardından ettiği telefonla olay yerine geldiği aktarıldı.

RUSYA'DAKİ OLİGARK DA KIZINI VE EŞİNİ ÖLDÜRDÜ

Haber ilk, aile içi şiddet olarak verilse de aynı tarihte bu kez Moskova'da yaşayan bir başka Rus oligark olan, Gazprombank'ın eski başkan yardımcısı ve eski üst düzey Kremlin yöneticisi Vladislav Avayev'in de eşi ve küçük kızını öldürerek intihar ettiğinin duyurulmasıyla başka şüpheler yarattı. İspanyol basını, polisin Girona'da yaşanan olayla ilgili farklı seçenekleri de araştırdığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER