Diyarbakır Şehir Tiyatrosu Kürtçe- Türkçe oyun yazma yarışması düzenledi

Diyarbakır Şehir Tiyatrosu Kürtçe- Türkçe oyun yazma yarışması düzenledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Diyarbakır Şehir Tiyatrosu, oyun yazarlığını ve çevirmenliğini geliştirmek, genç yazar adaylarına cesaret vermek ve ülke tiyatrosu oyun repertuarını genişletmek amacıyla 3. Ulusal Türkçe-Kürtçe Oyun Yazma Yarışması düzenleyecek. Yarışmaya katılmak isteyen yazarlar, oyunlarını [email protected] adresine mail olarak göndermelidir. Başvuruların son tarihi 10 Eylül'dür ve her iki dil için toplamda 10 ödül verilecektir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Şehir Tiyatrosu (DBŞT) "3. Ulusal Türkçe-Kürtçe Oyun Yazma Yarışması" düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, oyun yazarlığını ve oyun çevirmenliğini geliştirmek, genç yazar adaylarına cesaret vermek, tiyatro sanatına nitelikli eserler kazandırmak ve ülke tiyatrosu oyun repertuarını genişleterek yazarları desteklemek amacıyla "3. Ulusal Türkçe-Kürtçe Oyun Yazma Yarışması" gerçekleştirecek.

Oyunların son başvuru tarihine kadar hiçbir yerde yayınlanmamış, ödenekli veya profesyonel tiyatrolarda oynanmamış, yarışmalarda ödül almamış olması gerekiyor.

Yarışmaya katılacak yazarlar oyunlarını, [email protected] adresine mail olarak göndermesi gerekiyor.

10 Eylül'de başvuruların sona ereceği yarışmada, her iki dil için toplamda 10 ödül verilecek. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2023, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER