Yılmaz " Diyarbakır bir dönüşüm yaşayabillir."

Yılmaz " Diyarbakır bir dönüşüm yaşayabillir."

Yılmaz: Yerel seçimlerde Diyarbakır şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyabilir

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Önümüzdeki mahalli seçimlerde Diyarbakır birçok çevreyi şaşırtan sonuçlar ortaya koyabilir " dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen "Şehir Buluşmaları" programında, Diyarbakır'ın büyük bir ticaret, ekonomi ve kalkınma potansiyelinin bulunduğunu söyledi.

"Cenabıallah Diyarbakır'a her türlü nimeti vermiş. Ova derseniz ova, tarımsal potansiyel, ticaret diyorsanız bulunduğu konum ticaret güzergahları üzerinde. Genç nüfus, sanayi potansiyeli ne ararsanız var. Diyarbakır yoksul olacak bir il kesinlikle değil" ifadelerini kullanan Yılmaz, kentin potansiyele sahip olduğunu anlattı.

Yılmaz, "Yeter ki Diyarbakır'ın huzuru, birliği, beraberliği olsun. Yeter ki gerçekten Diyarbakır'a hizmet etmek için çalışılsın. Başka da bir şeye ihtiyaç yok. Ama uzun yıllar maalesef terör başta olmak üzere birtakım nedenlerle bu potansiyel yeterince harekete geçmemiş. Şimdi önümüzdeki süreçte Allah'ın izniyle artık terörün çok az seviyelere düştüğü, huzur, güven ortamının pekiştiği bir ortamda Diyarbakır bu potansiyelini harekete geçirecek. Turizmle ticaretle sanayiyle tarımla her alanda yatırımlarla üretimle çok farklı bir Diyarbakır'ı inşa edeceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Diyarbakır yüzyılı olacak inşallah” dedi.

"Diyarbakır'ın hizmete ihtiyacı var, ideolojik çatışmaya, kavgaya değil"

Yılmaz, devamında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Demokraside insanların kimliğiyle inancıyla ilgili birçok engeli AK Parti'nin kaldırdığını, daha özgür bir ortam oluşturduğunu, temel hak ve hürriyetlerde Türkiye'yi farklı bir yere getirdiğini, vesayetçi birtakım odakları, çevreleri tasfiye ederek Türkiye'yi normalleştirdiğini çok iyi anlatmamız lazım. Maalesef çabuk unutuyoruz.

Geçmişte birtakım kelimeleri dahi telaffuz etmeye çekinirken şimdi çok rahat bir ortamda her şeyi tartışıyorsak bu kendiliğinden olmadı. Birçok mücadelelerle birçok riskleri göğüsleyerek, birçok saldırılara açık durarak yapıldı bunlar.

Dolayısıyla bizim bunları vatandaşımıza anlatmamız lazım. Birtakım ideolojik çevrelerin vatandaşlarımızın zihninden gerçeklikten kopuk algılar oluşturmasına müsaade etmememiz lazım. Bu da hepimizin görevi, teşkilatın görevi. Tabii ki gönüllü bir yapıdır teşkilatlarımız. AK Parti'nin teşkilatları çok kıymetli. Bunu yaptığımız zaman önümüzdeki mahalli seçimlerde Diyarbakır birçok çevreyi şaşırtan sonuçlar ortaya koyabilir.

Diyarbakır'ın hizmete ihtiyacı var, ideolojik çatışmaya, kavgaya değil. Gençlerini geleceğe hazırlamaya ihtiyacı var.

İki tür belediyecilik var. Biri belediyeyi halka hizmet etmek için belediyecilik yapanlar, diğeri belediyeyi bir araç olarak görenler, başka amaçlar için. Kişisel ve ideolojik. Belediyeciliği kendi kişisel şöhreti, namı veya ideolojisi için kullananlar var. Mensup olduğu örgüt için kullananlar var."

"AK Parti olarak yerel seçimlerde farklı bir başarıyı da hep birlikte elde edeceğiz"

AK Parti'nin belediyeciliği halka hizmet için kullandığını söyleyen Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Metropollerde görüyorsunuz, bazı belediye başkanları, belediye başkanlığı dışında her şeyi yapıyorlar. Gözleri başka yerde. Belediyeyi bir araç gibi kullanmaya çalışıyorlar. Öyle olunca da samimi, gerçek, halkın hizmetinde bir belediye olmuyor. Başka bir belediye oluyor. Biz inşallah önümüzdeki yerel seçimlerde halkımızın çok daha geniş kesimlerini samimi bir belediyecilikle hizmet odaklı bir belediyecilikle buluşturacağız. Yerel yönetimler çok önemli. Halkın rahatı ve huzuru, ekonominin gelişmesi, yerel kalkınma ve demokrasi için belediyeler çok kıymetli.

İnşallah Diyarbakır'da, bütün illerimizde AK Parti olarak yerel seçimlerde farklı bir başarıyı da hep birlikte elde edeceğiz. Bunun yolu da belli. Daha çok çalışacağız, daha çok uğraşacağız. Halkımızla daha fazla yüz yüze geleceğiz. Esnafıyla kanaat önderleriyle kadınlarla gençlerle toplumun bütün kesimleriyle bir araya geleceğiz. T

eşkilat bunu sahiplendiği zaman çok farklı neticeler ortaya çıkacak. Biz de elimizden gelen tüm gücümüzle sizlerin yanında olacağız. Hep birlikte Diyarbakır'ımızı, ülkemizi çok daha güzel bir geleceğe kavuşturacağız."

Programa, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz, Suna Kepolu Ataman, AK Parti MKYK üyeleri Abdurrahman Kurt ve Alaattin Parlak, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, eski AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2023, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER