Demirtaş'tan "Ajan" açıklaması

Demirtaş'tan "Ajan" açıklaması

Sahattin Demirtaş, “AKP'nin muhalefet partilerine sızdırdığı ajan provokatörler de bu seçimle ifşa olacaklar” dedi.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 2017 referandumu ve 2018 seçimlerine değinerek “AKP'nin muhalefet partilerine sızdırdığı ajan provokatörler de bu seçimle ifşa olacaklar. 2017 referandumu ve 2018 seçimlerinde bu ajanlar içeriden çok kritik etki yaptılar, bu defa hepsinin ipliği pazara çıkacak. Yok öyle yağma. Oyun bitti. Halk nasıl istiyorsa öyle olacak” ifadelerini kullandı.

Partilerinin ve kendilerinin teslim olmadığını belirten Demirtaş, şunları kaydetti:

“Halkımız bilmeli ki, siyasi tarihimizin en derin tasfiye operasyonlarını, direnerek boşa çıkardık. Partimizi de bizi de teslim alamadılar. Dört koldan yürüttükleri itibarsızlaştırma, yok etme girişimleri halkımızın güvenine, sevgisine, iradesine çarpıp geri döndü.”

“Değişim başladı” diyen Selahattin Demirtaş, “Demokrasi ve Özgürlük Hareketinin direniş tarihini bilmeyenler ‘iş verenleri’ ile birlikte tarih çöplüğüne gidecekler. Değişim başladı. Hiçbir kirli odak bunu durduramaz. Güzel günlere az kaldı. Huzura, refaha, barışa az kaldı” diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2023, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER