Yaşlı kadın ve eşine şiddet görüntüleri görevden aldı

Yaşlı kadın ve eşine şiddet görüntüleri görevden aldı

Habur Sınır Kapısı’nda, yaşlı bir kadın ve eşinin gümrük muhafaza memurları tarafından darp edildiği anlara ait görüntüler tepki topladı. Öte yandan olayla ilgili iki memurun Şırnak Valiliği tarafından görevden alındığı öğrenildi.

Dün gece Habur Sınır Kapısı’nda çekildiği iddia bir videoda, yaşlı bir kadın ile eşinin gümrük muhafaza memurlarının şiddetine maruz kaldığı görülüyor.

Şırnak Ajans’a ait sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin altına,

“SİZ DE BİR ANNE İLE BABANIN EVLADI OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN...

Dün gece Habur sınır kapısında çekildiği iddia edilen bu videodaki yaşlı bir anne ile babaya yapılan bu terbiyesizliği had bilmezliği Ama'sız fakat'sız KINIYORUZ...” diye yazıldı.

Darp edilen kişilerin kimlik bilgileri ve neden darp edildikleri öğrenilemedi.

Öte yandan görüntülere tepki gösteren takipçiler ise Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı’nı göreve çağırdı.

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, sosyal medya hesabı üzerinden “Burası Silopi Gümrük kapısı gümrük kapısı görevlisi geçiş sırasında kadınlara şiddet uyguluyor, bu durum her gün yaşanıyor Silopi Gümrük kapısında kadınlara uygulanan bu şiddet cezasız kalmayacak, olayın takipçisi olacağız” sözleri ile tepki gösterdi.

İki kişi görevden alındı

Olayın ardından Şırnak Valiliği’nin cumhuriyet savcılığını görevlendirdiği ve iki gümrük memurunnun görevden alındığı öğrenildi.

Şırnak Valisi Osman Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Habur Sınır Kapısı çalışanlarının vatandaşlara uygunsuz muamelede bulunduğunu öğrendikten sonra hemen harekete geçtik” dedi.

Bilgin, olayda ismi geçen iki memurun görevden alındığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER