Alkış Ulusal TV. nin idialarına cevap verdi

Alkış Ulusal TV. nin idialarına cevap verdi

Şırnak Üniversitesi Rektörü Alkış o iddiaları yalanlayarak harekete geçti!

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Abdurrahim Alkış hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu belirterek hukuki işlem başlayacağını belirtti.

Aydınlık Gazetesi tarafından paylaşılan haberde, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Abdurrahim Alkış’ın FETÖ’nün firari imamı olan Şerif Ali Tekalan’a sadakat mektubu gönderdiği iddiaları ortaya atıldı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Abdurrahim Alkış iddiaları yalanladı.

“İFTİRA VE ASILSIZ”

Şırnak Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “08/11/2023-09/11/2023 tarihlerinde Ulusal Kanal Televizyonu ve Aydınlık Gazetesinde yapılan haberlerde Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış’ın FETÖ imamı Şerif Ali Tekalan’a mektup yazdığı iddiası iftira ve asılsızdır. Ayrıca Rektörümüzün rapor hazırladığı iddiası ve bunu FETÖ imamı Şerif Ali Tekalan’la da paylaştığı, raporda Adı geçenlerin “Sözde bağlılık” durumlarını içerdiği konusu da tamamen asılsızdır, iftiradır ve asparagas bir haberdir. Söz konusu her iki basın ve yayın kuruluşları hakkında konu ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Abdurrahim Alkış suç duyurusunda bulunmuş olup tazminat davası da açacaktır. Bununla birlikte Üniversitemiz de kurumsal olarak suç duyurusunda bulunacaktır. Ayrıca iftira ve asparagas içerikli haberlerde ismi geçen personellerimiz de hukuki haklarını kullanmak üzere harekete geçeceklerdir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER