Ayak tenisi bölge yarışmaları Diyarbakır'da yapıldı

Ayak tenisi bölge yarışmaları Diyarbakır'da yapıldı

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır Ayak Tenisi İl Temsilciliğinin düzenlediği bölge birinciliği turnuvası tamamlandı.

Ayak Tenisi Bölge Sorumlu Zeynep Çobanoğlu'nun koordinesinde Federasyon ve Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde yapılan turnuvaya sporseverler katıldı. Diyarbakır, ŞırnakSiirtBatman ve Mardin ilinden olmak üzere, toplam 9 takımın katıldığı turnuvada takımlar birincilik için kıyasıya mücadele etti. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları için tören düzenlenirken bölge birincisi Diyarbakır'dan çıktı. Takımlara madalyalarını Ayak Tenisi Bölge Temsilcisi Zeynep Çobanoğlu ve Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nihat Mızrak verdi.

Turnuva hakkında bilgi veren Ayak Tenisi Bölge Temsilcisi Zeynep Çobanoğlu, "Bölge birinciliğini Diyarbakır'da Dicle üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdik. Şırnak, Siirt, Batman, Mardin olmak üzere toplam 5 ilin katılımı ile gerçekleşen turnuvamızın birincisi Diyarbakır ilinden çıktı şimdi sıra Türkiye birinciliğinde. Türkiye finalleri 15-17 Ekim 2021 tarihinde Denizli ilinde yapılacaktır. 7'den 70'e herkesin ilgi odağı olan ayak tenisi Türkiye'de çığ gibi büyümekte. Faaliyetlerimiz 81 ilde hız kesmeden devam ediyor. Henüz yeni kurulan bir federasyon olmamıza rağmen Türkiye'nin her tarafına yayılmış bir durumdayız. Ayak Tenisi Sporu umarım en yakın zamanda çok daha iyi yerlere gelir" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDIP TAN
EDIP TAN - 8 ay Önce

Degerli araştırmacı yazar kardeşimiz lahdo sağın yeni köşe yazısını memnuniyetle okudum.bu değerli Rihane ciboyu tanımama rağmen yazar kardeşim lahdonun böylesi karizmatik bir kadının ne denli bir kişiliğe sahip olduğuna şahit oluyorum.boylesi bir kadının midihin tarihine geçmesini hak etmiştir. Aman cibonun öldürülmesinden sonra kanaat önderlerinin onu muhtar olarak kabullenenleri elbette kadının karakterini ortaya koymuştur.onu rahmetle anar ruhu şad olsun.bu karizma kadının sağdan soldan araştırmalar yaparak emek verip bizlere sunan değerli köşe yazarımız ve kardesim lahdo sag,a bu konuda bizleri aydınlattığı için sevgi ve şükranlarımı iletir.yazan eller daim olsun.sagol Varol selamlar

SIRADAKİ HABER