Arda Gürel Real Madrid'e transfer oldu

Arda Gürel Real Madrid'e transfer oldu

Fenerbahçe, Arda Güler için Real Madrid ile anlaştıklarını KAP'a bildirdi. Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Fenerbahçe, Arda Güler için Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Futbol A Takımı oyuncularımızdan Arda Güler'in, İspanya'nın Real Madrid CF kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır."

İkinci KAP bildirisinde ise, "Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler'in İspanyol Kulübü Real Madrid CF'e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20.000.000 Avro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.

Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından, Kulübümüze azami 10.000.000 Avro bonus bedeli ödenecektir.

Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF'in elde edeceği transfer bedelinin %20'si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir" denildi.

Real Madrid’den açıklama: 6 yıllık sözleşme

İspanyol ekibinden “Hoş geldin Arda” başlıklı yapılan açıklamada, Fenerbahçe ile Arda Güler’in transferi konusunda anlaşmaya varıldığı belirtilirken oyuncu ile 6 yıllık sözleşme imzalanacağı ifade edildi.

Yarın sabah saatlerinde sağlık kontrollerinden geçecek olan Arda Güler için yarın TSİ 13.00’te imza töreni düzenlenecek.

Real Madrid’de daha önce Türkiye’den Mesut Özil, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin oynamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER