MHP AK Parti anlaştı hangi illerde birbirilerini destekleyecekler..

MHP AK Parti anlaştı hangi illerde birbirilerini destekleyecekler..

AK Parti ve MHP’nin içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nın işbirliği yapacağı iller açıklandı. 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, bazı illerde tek aday bazı illerde de kendi adayıyla yarışacak. Peki, hangi ilde kim aday çıkaracak?

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin MHP içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nın iş birliği yapacağı iller açıklandı.

Açıklanan listeye göre 2024 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, bazı illerde tek aday bazı illerde de kendi adayıyla yarışacak.

MHP'nin AK Parti'yi destekleyeceği iller

MHP’nin AK Parti’nin adayını destekleyeceği iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Dersim. Yalova ve Zonguldak olarak açıklandı.

AK Parti'nin MHP'yi destekleyeceği iller

AK Parti ise 5 ilde MHP’nin adayını destekleyecek. Bu iller Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi.

Partilerin kendi adaylarıyla yarışacağı iller

AK Parti ve MHP, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime dahil olacak. Bu iller Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2023, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER