HDP Halk toplantılarına devam ediyor

HDP Halk toplantılarına devam ediyor

Yeşil Sol Parti ve HDP, Şırnak'ta, Sılopi, Uludere'de halk toplantılarını gece saatlerinde sürdürürerek vatandaşlarla bir araya geliyorlar. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ile Halkların Demokratik Partisi, (HDP) yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında dün de Şirnak'in  Cizre, Silopi, Uluder ilçelerinde halk toplantıları aldı. 

Yeşil Sol Partisi milletvekilleri Mehmet Zeki İrmez ve Serhat Eren’in de aralarında olduğu bir grup, Cizre'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde halkla bir araya geldi. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşunun ardından konuşan Serhat Eren, PKK Lideri Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerin kesilmesine dikkat çekti. Görüşmelerin kesilmesi sonrası saldırı konseptinin devreye girdiğini belirten Eren, “Efrîn’e saldırdılar. HDP’ye kapatma davası açıldı. Bu nedenle seçime kısa bir süre kala Yeşil Sol Parti ile girme kararı aldık. Yeteri kadar bu partiyi tanıtma zamanı olmadı. Burada eksikler yaşadık. Seçimlerde halkımızı daha çok önerilerini esas almalıydık. Bu konularda yetmezlikler yaşadık” diye kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER