Demirbaş:"İyiki CHP iktidar olmadı, Allah Kürtlerin yüzüne baktı"

Demirbaş:"İyiki CHP iktidar olmadı, Allah Kürtlerin yüzüne baktı"

Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Kürtlerin CHP’ye oy vermesi ile ilgili “Halkımdan özür diliyorum. Allah Kürtlerin yüzene baktı, CHP iyi ki iktidar olmadı” dedi.

Hakkındaki davalar nedeniyle Avrupa’da yaşamak zorunda kalan Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlerde Kürtlerin CHP’ye oy vermesi ile ilgili sosyal medya hesabından mesaj paylaştı. Bir kullanıcının “Kürtlerin CHP’ye oy vermesini” eleştiren mesajını alıntılayan Demirbaş, “Ben bu konuda halkımdan özür diliyorum. Gerekçelerini açıklamak istemiyorum. Ama özür diliyorum halkımdan oy istediğim için” ifadelerini kullandı.

HDP seçim çalışmalarında bir oy Yeşil Sol Parti'ye bir oy Kemal Kılıçdaroğlu çağrısı yapmıştı

Önce Kürt ve Kürdistani ittifak'

HDP ve Yeşil Sol Parti’ye çağrıda bulunan Demirbaş, “Bizim tercihimiz önce Kürt ve Kürdistani ittifak sonra dostlarla ittifak olmalıdır. Bizim hak be özgürlüklerimizi kabul edecek ve yerine getirecek kesimlerle olmalıdır. Seçimlerde Allah Kürtlerin yüzüne baktı. İyi ki CHP iktidar olmadı. Şu anda ki iktidardan daha kötü olurlardı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER