Batman DEM Belediye Eş Başkan Adayı ihraç edildi

Batman DEM Belediye Eş Başkan Adayı ihraç edildi

HÜDA PAR Batman adayı ile aynı karede yer alan Batman Belediye Eş Başkan Adayı Mehdi Öztüzün'ü ihraç etti.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinde (DEM Parti) ön seçimle Batman Belediye Eş Başkan Adayı gösterilen Mehdi Öztüzün, bir maçta protokol tribününde yer alan HÜDA PAR Batman adayı Serkan Ramanlı ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı gerekçesiyle partisinden ihraç edildi.
Batman’da 25 Şubat’ta Batman Petrolspor ile Anadolu Üniversitesi arasında oynanan futbol müsabakasında maçı taraftarlar arasında HÜDA PAR Batman Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı ile birlikte izlediği sırada yan yana fotoğrafı çıkan DEM Adayı Mehdi Öztüzün ile ilgili parti içerisinde çıkan rahatsızlığın ardından partiden yapılan açıklamada, konunun partinin ilgili kurullarınca incelenmekte olduğunu duyurmuştu. Açıklamada, "Dün bir futbol karşılaşmasında yaşanan durum, halkımızda ve değerli ailelerimizde büyük bir tepkiye ve infiale neden olmuştur. Öncelikle tüm halkımızı ve değer ailelerimizi yaşananlar karşısında sükunete çağırıyoruz. Söz konusu durum, partimizin ilgili kurullarınca incelenmekte olup, geniş değerlendirme daha sonra yapılacaktır" denilmişti.

25 Şubat’tan bu yana partiden açıklama yapılmaması üzerine Mehdi Öztüzün, 9 Mart tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halkımızın bilgilendirilmesi gerekir, açıklama yapılmayacaksa ben yapmak zorunda kalacağım” dedi.
Partiden açıklama gelmemesi üzerine dün sosyal medya hesabından tekrar açıklama yapan Öztüzün, kasıtlı bir şekilde hedef gösterildiğini savundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2024, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER