Havalimanında gece tatbikatı gerçeği aratmadı

Havalimanında gece tatbikatı gerçeği aratmadı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Acil Durum ve Yangın Tatbikatı ilgili kurumların katılımı ile geniş kapsamlı bir şekilde gerçekleştirildi. Apronun yanındaki boş alanda gerçekleşen ve senaryo gereği kırıma uğrayıp düşen uçaktan alevlerin yükseldiği, siyah dumanların gökyüzünü kapladığı tatbikat nefes kesti.

Şırnak’taki ilgili birimlerin görev aldığı tatbikatta senaryo gereği, havalimanına inişte kaza kırıma uğrayan uçakta yangın söndürme, kurtarma ve yaralıların tahliyesi gerçekleştirildi. Ekipler yaralıları, triyaj alanına tahliyelerinin ardından ilk müdahaleyi yaptı ve hastaneye sevkini sağladı.

İhbar üzerine olay yerine AFAD,112, polis, jandarma, Havalimanı ARFF ekipleri, Cizre ve İdil İtfaiye ekipleri ile ilgili ekipler sevk edildi. Olay yeri ve çevresinde bulunan yaralılar, tek tek kontrollü bir şekilde bölgeden alınarak güvenli bir alana taşındı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından yaralılar ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Nefes kesen tatbikat sonrası tüm personellere teşekkür eden Havalimanı Mülki İdare Amiri İdil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Anıl Adıgüzel, Tatbikatın amacı Acil durumlara her zaman hazır olmak ve Yapılacak analizler sonucunda her zaman daha iyisini yapmaya çalışmaktır. Bu Tatbikatlar sonucunda da Kamu kurum kuruluşları arasında işbirliği artıyor ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2023, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER