Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Şırnak'ta Gençlik ve Spor yatırımları için tören düzenledi

Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Şırnak'ta Gençlik ve Spor yatırımları için tören düzenledi

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere eşi Ayşe Betül Kasapoğlu Hanımefendi ile birlikte İlimizi teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol Törenine katıldı.

Şırnak Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen törene Valimiz Ali Hamza Pehlivan ile eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Sosyal İlişkiler ve İletişim Daire Başkanı Ali Güneş, Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Karkınçam, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Tören programında konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan;“Bugün, Zat-ı Alilerinizin teşrifleriyle ve İlimizdeki gençlik ve spor hizmetleri yatırımları nedeniyle heyecanlı ve mutlu bir gün yaşıyoruz. Malumunuz geçmişte İlimiz ve bölgemizde terör nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşandı. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere, ilgili bütün kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızın işbirliği ile çok şükür huzur ve güvenlik ortamı tesis edildi. Şüphesiz yakalanan bu huzur ikliminin yarınlara taşınması, kalıcı hale gelmesi konusunda bütün hizmet alanları çok önemli. Bu bağlamda gençlik ve spor alanında yapılan hizmetler de çok değerli. İlimizin nüfusu 530 bin ve nüfusumuzun yüzde 50’si 24 yaş ve altı hemşehrilerimizden oluşuyor. Türkiye’nin en genç iki ilinden birisiyiz. İlköğretim, ortaokul ve lise kademelerinde 160 bin öğrencimiz olmakla birlikte ayrıca Üniversitemizde de 5 bine yakın öğrencimiz var. Bu gençlik potansiyelini Zat-ı Aliniz ekibinizle birlikte çok yakından takip ediyor ve her geçen gün yeni yatırımları İlimize kazandırıyorsunuz.Bugün de biliyoruz ki İlimize müjdelerle geldiniz. Hem mevcut yatırımların açılışı hem de yeni yatırımların müjdesini bizimle paylaşacaksınız. Gençlerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum.Gençlerimizle birlikte yarınlara umutla bakıyoruz. Şırnak olarak “Her Alanda Şırnak Başaracağım Diyor” şeklinde naçizane bir sloganımız var. Bunun cesaretini başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Zat-ı Alilerinizden, Sayın Bakanlarımızdan, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarından alıyoruz. Bu yatırımlar İnşallah artarak devam edecek. Gençlerimiz en iyi şekilde yetişecek. Okullarımızda bilgi ve becerilerini geliştirerek vatanlarına ve memleketlerine faydalı fertler olarak yetişeceklerdir.

Bu tören vesilesiyle sizlere tekrar şükranlarımı arz ediyorum. Ekibinizle birlikte İlimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyor sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Şırnak AK Parti Milletvekili Rizgin Birlik ile Belediye Başkanı Mehmet Yarka da Bakan Kasapoğlu’nun Şırnak İlimize müjdelerle geldiklerini belirterek Sayın Bakanımızın teşriflerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Protokol töreninde konuşma yaparak İlimizdeki Gençlik ve Spor yatırımları hakkında bilgi veren Bakan Kasapoğlu; bütün kurumların iş birliğiyle, birilerinin kötü emellerine rağmen Şırnak'ın inşa ve ihya sürecinin çok hızlı şekilde başladığını ve devam ettiğini söyledi.

Türkiye'nin son 19 yılda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği ve derin vizyonuyla her alanda her geçen gün daha iyi konuma geldiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, salgın sürecinde dış politikadan sanayiye, teknolojiye, ekonomiye, ulaşıma, altyapıya kadar güçlü şekilde, çok farklı bakış açısı ve ciddi bir gayretle çalıştıklarını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, ülkeye ciddi bir ivme kazandırarak adeta bir devrim gerçekleştirdiklerini anlatarak, şöyle konuştu: "Amacımız, bu ülkenin en kıymetli varlığı gençlerimize, onların omuzlarında yürüyeceği, yükseleceği bu emanete en güzel şekliyle sahip çıkmak. Onlara bu emaneti daha yukarılarda teslim edip yine onları yarınlara daha güçlü hazırlamak. Gayretimiz ve çabamız bu. O yüzden diyoruz ki 'gençler neredeyse biz oradayız'. Bizim ufkumuz hamdolsun ki çok geniş çünkü biz 'insanın en hayırlısı insanlara faydalı olandır' düsturluyla hareket ediyoruz. Birileri gibi kandan gözyaşından beslenen değil, sevgiyle, muhabbetle, gönül medeniyetiyle yürümenin, gayret etmenin çabası içerisindeyiz."

Bu düşüncelerini hiçbir çaba ve algı operasyonun yenemediğini ve asla yenemeyeceğinin altını çizen Bakan Kasapoğlu; "Sporu birkaç branştan değil pek çok alandan gören spor anlayışıyla her alanda iddiası olan, alın teri döken sporcular var, sporcu adayları var. Bizler de hamdolsun dünyaya meydan okuyan tüm tesislerimizle bu çıtayı yükselterek bununla birlikte bütün sporcularımızı desteklemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, Şırnak'ı yeni gençlik merkezleriyle donatmaya devam edeceklerini, buralarda her türlü imkanı barındıran ve gençlerin evi kadar sıcak olan tesislerin bir bir açılacağını kaydetti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin her yerinde çıtayı daha yukarıya taşıma gayretinde olmaya devam edeceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Değişen ve dönüşen bir dünyada özellikle bizlerin, AK kadroların bu anlamda hiçbir şekilde geri durmaması ve daha çok çalışması lazım. Biz de inşallah bugün protokolünü gerçekleştireceğimiz yeni projelerle yarınlara yürüyeceğiz. Bunları da yine bugüne kadar olduğu gibi hızlı ve pratik şekilde güçlü iş birliğiyle gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, koordinasyonu ve eş güdümü azami şekilde ortaya koyan, bürokrasiyi azaltan ve hızı artıran bir sistem. 2,5 yıl önce geçtiğimiz bu sistemin, bu tesislerin hızlı bir şekilde ortaya çıkmasında ne kadar önemli bir dönüm olduğunu da hep birlikte görmüş oluyoruz. Tabii ki devrimleri daha büyük başarılarla taçlandıracağız."

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yüzme öğrenmek isteyen herkese öğretmeyi hedeflediklerini aktaran Bakan Kasapoğlu;"Geçtiğimiz yıl koyduğumuz 1 milyon hedefi geçtik. Bu yıl yeni hedefler planlıyoruz. İnşallah inşa edeceğimiz 6 yeni havuzu Şırnak'a ekliyoruz. Şırnak'ımız için hayırlı olsun. Yine gençlik merkezlerimizi inşa edeceğiz. Şırnak'ta gençlik merkezi olmayan ilçemiz, beldemiz kalmayacak" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER