TİM ödül töreninde iki hemşehirmizin başarıları dikkat çekiyor

TİM ödül töreninde iki hemşehirmizin başarıları dikkat çekiyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 30. Genel Kurulu ile 'İhracatın Şampiyonları' ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi. 2022'de 254 milyar dolarlık mal ihracatına en yüksek katkıyı sunan ilk 10 firma ile Türkiye geneli hizmet ihracat şampiyonu olan firmaya ödülleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Törende iki hemşehrimizin bulunması dikkat çekti. Türkiye'nin ihracat hayatında bulunan STK'ler de temsilci olarak görevlerde bulunan Güleç, Mersin'de yaş sebze ihracatında önemli bir yere sahib olan firmanın yöneticisi Hasan Bulduk, Türkiye İhracat Şampiyonası ödül töreninde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Yardımcısı, ENDESING Yönetim Kurulu Başkanı, 2007-2012 yılları arasında MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı olarak görev yaparken, aynı zamanda İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu'nun başkanlığını, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi olan Güleç, 2010 yılında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) yönetimine seçildi, MOSDER başkanlığını üstlendi. 2014 yılında seçildiği, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Ahmet Güleç, Akdeniz ihracatçılar birliği ( AKİB) yönetim kurulu Üyesi ve Mersin Ticaret ve sanayi odası yaş sebze meyve komite başkanı Hasan Bulduk, Türkiye' nin İhracatına yönelik sektörlerde yönetici ve iş sahibi olarak yer almaları İdil'liler adına sevindirici davranış olarak kabul edildi.

Ahmet Güleç İnegöl'de mobilya sektöründe, Hasan Bulduk Mersin'de Yaş Sebze Sektöründe ticari hayatına devam ediyorlar. İki sektörde ihracatta yönelik çalışmaları ile dikkat çekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2023, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER