Şırnak Üniversitesi Rektöründen Uludere'ye ziyaret

Şırnak Üniversitesi Rektöründen Uludere'ye ziyaret

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Uludere Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan’ı ziyaret etti

Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Uludere ilçesine giderek çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlk önce Uludere Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan’ı makamında ziyaret etti. Burada Şırnak Üniversitesi ile Uludere Kaymakamlığı arasında ortak projeler ve işbirliği konularını masaya yatırıldı. Rektör Prof. Dr. Alkış, Kaymakam Doğan’a üniversiteye ait çini işlemeli tabak armağan ederken, Uludere Kaymakamı Doğan’da Rektöre Uludere’de üretilen el dokuması bir seccade hediye etti. 
Makamda gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Alkış ve Kaymakam Doğan, Uludere merkezinde bulunan ve 17. yüzyılda yaşamış alim ve ariflerinden Pîr Êzdîn ve tasavvuf büyüklerinden Abdullah Efendi’nin türbelerini ziyaret ettiler. Ardından da içinde çilehanenin de bulunduğu Uludere’ye has taşlarla 1841 yılında yapılan Yeşilyuva Camii’ne gittiler. 
Uludere ilçe merkezinde gerçekleştirilen ziyaret ve incelemelerin ardından Üniversitemiz tarafından Uludere baraj göletinde kurulan alabalık çiftliğine gidildi. Rektör Alkış ve Kaymakam Doğan burada çiftlik hakkında Proje Koordinatörü Dr. Öğt. Üyesi Serdar Yaman’dan bilgi aldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER