Kadın soğuktan öldü, 2 çocuğu donmak üzereyken bulundu

Kadın soğuktan öldü, 2 çocuğu donmak üzereyken bulundu

İran'ın Türkiye sınırında Afganistanlı bir kadın ile iki çocuğuna rastlandı. Anne, dondurucu soğuğa dayanamayıp vefat etti, iki çocuğu ise hayatta kaldı.

Annenin ayaklarının poşetle sarılı olduğu ve hayatta kalan çocuklarının ellerine ise annenin çoraplarının giydirilmiş olduğu görüldü.

Jinnews'a göre çocuklar çocuklar yürüyerek Özalp’ın bir köyüne sığındı. Köylüler, çocuklarla birlikte annelerinin öldüğü bölgeye gitti. Köylüler, daha sonra cenazenin İran sınırı tarafında olması nedeniyle çocukları İranlı köylülere teslim etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van Valiliği, olayın Türkiye sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti'ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur köyünde gerçekleştiğini açıkladı. 

Açıklamada şu cümlelere yer verildi: "01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları şeklindeki paylaşım yapılmıştır. Bunun üzerine yapılan araştırma ve incelemede kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen bölgelerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER