Güvercin otel enkaza döndü

Güvercin otel enkaza döndü

4 yıl önce kurulan Dağkapı Gök Ela Güvercinleri Yaşatma Derneği Başkanı Veysel Hatısaru, yangın sonrası Otel’deki maddi zarardan çok manevi olarak mağdur olduklarını belirterek, mağduriyetlerinin giderilmesini ve acılarının paylaşılmasını istedi.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi Kıbrıs Caddesi Modern Pasajda bulunan Güvercin Otel, çıkan yangın sonrası adeta bir enkaz yığınına döndü. Elektrik tesisatından kaynaklandığı ileri sürülen yangında, 400 ile 500 arasındaki değeri 1 milyon TL’yi bulan cins güvercinler telef oldu.
Yangın sonrası ilk kez Tigris Haber tarafından görüntülenen Otel yangının izleri halen vardı. Bazı güvercinlerin dumandan boğularak telef olduğu gözlenirken, kimilerinin de yandığı görüldü.

“Zararlarımızın tanzim edilmesini istiyoruz”

Dağkapı Gök Ela Güvercinleri Yaşatma Derneği Başkanı Veysel Hatısaru, Yangının çıkış sebeplerinin birden çok olduğunun altını çizerek, “İhtimallere dayanarak söylemem gerekirse; farelerin kemirdiği elektrik kablolarının bir biriyle temas etmesinden veya kısa devreden dolayı olabilir. Güvercinlerin lambalara çarpıp da yangının çıktığını gördük. Yangının büyük ihtimalle elektrikten kaynaklanmış olabilir.

“Kimseden şüphelenmiyoruz”

Kimseden şüphelenmiyoruz. Bu hayvanlara kıyacak bir cani olamaz. Düşmanımız yok. Yangının kasten yapılması insanlık dışıdır. Yangından dolayı mağduriyetimizi de dile getireceğiz. Zararımızın tanzim edilmesi için gerekli mercilere bildireceğiz. Hem hayırsever vatandaşlarımızdan hem de ilgili kurum yetkililerinden maddi ve manevi destek bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2024, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER