Simurg Sarsılmaz Adaylıktan çekildi

Simurg Sarsılmaz Adaylıktan çekildi

Diyarbakırlı model adaylığını geri çekti: Tehdit ediliyorum

Diyarbakır Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi muhtarlığı için adaylığını koyan model Simurg Sarsılmaz, geri çekildiğini açıkladı. Sarsılmaz, sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi için muhtar adaylığını açıklayan model ve manken Simurg Sarsılmaz geri çekildiğini açıkladı.

Sarsılmaz, sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığını belirterek, muhtar adayı olmaktan vazgeçtiğini söyledi.

Sarsılmaz, kendisini tehdit eden sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusuna bulunacağını duyurdu.

Amida Haber’den Hozan Adar’ın haberine göre Sarsılmaz, tehditler nedeniyle çok kötü olduğunu söyledi.

Adaylığının açıklanmasıyla birlikte başta Diyarbakır ve Türkiye’nin birçok yerinden kendisine destek mesajları geldiğini belirten Sarsılmaz şunları söyledi, “Ben doğup büyüdüğü mahalleye hizmet etmek için iyi niyetli bir şekilde adaylığımı açıkladım. Dün afiş çalışmalarını bitirip, bugün çalışmalara başlayacaktım. Ancak çıkan haberler nedeniyle yüzlerce sahte hesaptan ölüm tehditleri aldım. Şuan psikolojim çok kötü, ilaçlarla ayakta durabiliyorum. Beni tehdit edenlerle ilgili yarın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

“Cinsel obje olarak kullandılar”

Fotoğraflarının cinsel obje olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduğunu belirten Sarsılmaz, “Bazı kişiler sosyal medya hesabıma girerek açık fotoğraflarımı paylaştılar. Bu fotoğraflar cinsel içerikli hakaretleri beraberinde getirdi. Bu benim moralimi oldukça fazla bozdu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER