İdil'li Atletler Türkiye 1.oldu

Merva Haykır, Zeynep Ertaş Dağ Koşusunda Türkiye Şampiyonu oldular. İdilli Atler Türkiye'yi Avrupa Şampiyonusunda temsil edecekleri ifade edildi.

İdil'li Atletler Türkiye 1.oldu

Antrenör Uğur Çakır, Nusra Aslan Çakır atletlerinden bir başarı daha. Eruh'ta düzenlenen Dağ Koşusunda İdil'li Atletler kendi kategorilerinde Türkiye 1. Gelerek Avrupa şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecekleri ifade edildi. 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Eruh Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle yapılan koşuya 40 ilden katılan 300 atlet, milli takıma girmek için yarıştı. Uğur Çakır, Nusra Aslan Çakır antrenörlerin atletleri Merve Haykır, Zeynep Ertaş katılan sporcular şampiyon olarak milli takıma girmeye hak kazandı.

Siirt Eruh-Şırnak kara yolu Çırav Dağı eteklerinde gerçekleştirilen müsabakada atletler, 20 yaş altı kategorisinde 6 kilometre, büyükler kategorisinde 12 kilometrelik parkurda mücadele etti.

İDİL'Lİ SPORCULAR AVRUPA’DA YARIŞMAK İÇİN MİLLİ TAKIMDA

Türkiye Atletizm Federasyonu Dağ Koşusu Koordinatörü Hasan Babaç ise “Şampiyonada, ilk 4’e giren sporcularımız, Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek üzere milli takıma alınacak. Bu sene üçüncüsünü yaptığımız il karmalarının birinci etabını bugün gerçekleştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Şırnak’tan yarışlara katılan ve 20 yaş altı kızlarda Türkiye şampiyonu olan Zeynep Ertaş, çok zorlu geçen parkuru birincilikle tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Büyük erkekler 10 bin 200 metre yarışında Şırnak’tan Mervan Haykır da parkuru birincilikle tamamlamayı başardı.

31 Mayıs – 2 Haziran 2024 tarihlerinde Fransa’da Avrupa Dağ Koşuları Şampiyonası düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2024, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER