Amedspor kafilesine kitlesel karşılama

Amedspor kafilesine kitlesel karşılama

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu (DKKDP), Bursaspor-Amedspor karşılaşmasında Bursaspor taraftarlarının gerçekleştirdiği ırkçı saldırıya tepki göstermek amacıyla yarın Amedspor Şehmus Özer Tesisleri’nde yapılacak basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu.

Saat 12.30’da yapılacak açıklamaya çağrı yapan Platform, “Bursaspor-Amedspor karşılaşmasında Bursaspor taraftarlarınca Amedspor ve camiasına yönelik yapılan fiili saldırılar, tribünlerde yer alan pankartlar ve ırkçı tezahüratlara karşı kentimizin tepkisini ortaya koymak, Amedspor camiasıyla dayanışmamızı göstermek üzere Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu olarak yarın saat 12.30'da Amedspor tesislerinde yapılacağımız basın açıklamasına katılımlarınızı bilgilerinize arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Amedspor’a havaalanında karşılama hazırlığı

Bursa deplasmanında kaldığı otelde gece yarısı taciz edilen, dün Bursa stadında taraftar ve futbolcu saldırısına uğrayan Amedspor futbolcu ve yöneticilerini karşılamak üzere Diyarbakır hava alanında karşılama töreni var.

Irkçı pankartların açıldığı Bursa stadyumunda oynadığı maçta 2-1 mağlup olmasına rağmen maçtan güçlükle çıkan ve İstanbul’a geçen Amedspor kafilesi, bu sabah uçakla Diyarbakır’a gelmek üzere yola çıktı. Amedspor’lu taraftarlar kafileyi karşılamak için sabahın erken saatlerinde havaalanına akın etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER