Maçooğlu İstanbul'dan aday oluyor

Maçooğlu İstanbul'dan aday oluyor

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun TKP’nin Kadıköy Belediye Başkan adayı olacağı öne sürüldü. Komünist başkanın Kadıköy'den aday gösterilmesinin CHP'nin işini bir hayli zorlaştırabileceği yorumları yapılıyor.

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Ankara kulislerindeki hareketlilik sürüyor.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun, Türkiye Komünist Partisi tarafından Perşembe günü İstanbul Kadıköy'den aday gösterileceği iddia edildi.

Maçoğlu'nu aday göstereceğini belirten eski CHP'li vekil Barış Yarkadaş, şu ifadeleri kulandı:

"Sosyalist Meclisler Federasyonundaki arkadaşlarla konuştuğumda şu bilgiyi edindim; Bir, Fatih Mehmet Maçoğlu için İstanbul'un 5 ilçesi İzmir'in 2 ilçesinde kamuoyu araştırması yapılmış. En yüksek dönüş %65 ile Kadıköy'den, %63'de Bakırköy'den olmuş. Ben bu bilgiyi veren arkadaşlara dedim ki "%65 Kadıköy'den dönüş ne demek?" dedim. Bir araştırmada İstanbul'da 4 bin 500 kişi "Eğer Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy'den aday olursa hem oy veririm hem destek veririm" demiş. Bu da %65' e tekabül ediyormuş.”

2 ay önce katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili bir kulis verdiğini de hatırlatan Yarkadaş, "Benim edindiğim bilgi bu çalışma yarın ya da öbür gün tamamlanıyor ve Fatih Mehmet Maçoğlu muhtemelen Perşembe günü Türkiye Komünist Partisi'nin Kadıköy adayı olarak açıklanacak. Aday olarak açıklandığında eğer Türkiye İşçi Partisi de oradan bir aday çıkartırsa ki TİP'in de böyle bir niyeti vardı. Bu noktada da Cumhuriyet Halk Partisi'nin "Ben nasıl olsa orayı kazanıyorum" deme rahatlığının olmaması gerekir" dedi.

Öte yandan İstanbul'da yaşayan bazı vatandaşlara da telefonla anket yapıldığı ve Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Kadıköy adayı olması durumunda oy verip vermeyeceklerinin sorulduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2024, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER