HEDEP Belediye başkan adaylarını nasıl belirleyeceğine karar verdi

HEDEP Belediye başkan adaylarını nasıl belirleyeceğine karar verdi

HEDEP, Batı’da ittifak yapacak mı: Bakırhan’dan kritik 'seçim' mesajı!

HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, "İttifaklara açık olduğumuzu burada belirtmek istiyorum. İttifak yapacağımız güçlerle yapmış olduğumuz hiçbir konuşma, çalışma, aldığımız bir karar kesinlikle sizden habersiz olmayacaktır. Güneydoğu bölgesinde Defalarca söyledik, yeni dönemde seçilecek yerel yönetim adaylarımızı halkımızın onayından geçireceğiz. Sandık kurulu olur, belirlenen delegelerin oy kullanmasıyla olur. Yani bir biçimiyle halkın önerdiği, istediği adaylarla önümüzdeki dönem seçimlere gireceğimizi bir kez daha buradan belirtelim.” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Yerel Yönetimler Kurulu'nun Demokratik Yerel Yönetimler Konferansı Ankara’da başladı.

Kürt belediyeciliğine dair sinevizyon gösterisinin ardından, HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konferansta bir konuşma yaptı.

" İttifaklara açık olduğumuzu burada belirtmek istiyorum”

Batıda ise huzurlarınızda kamuoyuyla paylaşmak istiyorum: İttifaklara açık olduğumuzu burada belirtmek istiyorum. İttifak yapacağımız güçlerle yapmış olduğumuz hiçbir konuşma, çalışma, aldığımız bir karar kesinlikle sizden habersiz olmayacaktır, sizinle paylaşacağız. Önümüzdeki dönem hem Kürdistan’da hem Batı da halklarımızın yoğun olarak bulunduğu kentlerde halklarımızın iradesinin yönetimlere yansıması için ittifaklara hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

“Bu herhangi bir ittifakta kesin olarak yer alacağımız anlamına gelmemeli”

Bu herhangi bir ittifakta kesin olarak yer alacağımız anlamına gelmemeli. Halkımızın işine gelmeyen, halklarımızın, emekçilerimizin işine gelmeyen ittifaklar bize dayatılırsa seçeneksiz değiliz.

En iyi ve güçlü adaylarımızla 3. Yol siyasetimizi yerel seçimlerde hayata geçirebilecek hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Defalarca söyledik, yeni dönemde seçilecek yerel yönetim adaylarımızı halkımızın onayından geçireceğiz. Sandık kurulu olur, belirlenen delegelerin oy kullanmasıyla olur. Yani bir biçimiyle halkın önerdiği, istediği adaylarla önümüzdeki dönem seçimlere gireceğimizi bir kez daha buradan belirtelim.”

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2023, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER