Tatar müjdeyi verdi: Kasım ayında ihaleye çıkıyor

Tatar müjdeyi verdi: Kasım ayında ihaleye çıkıyor

İdil içme suyu sorunu çözüme kavuşuyor. 

AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar  girişimleriyle İdil içme suyu sorunu ihaleye çıkıyor. 

Su sorununu en kısa sürede çözeceğini defalarca İdil'liere her seferinde dile getiren, Cehennem deresinde fizilbilite çalışması başlatan, Kasım ayında Su sorunu ihaleye çıkacağını ifade eden AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "İdil'in su sorunu çözmek için çalıştığımızı defalarca dile getirmiştim. DSİ Bölge Müdürlüğü Cehennem deresinde yaptığı fizibilite çalışması ardında, toplanan bilge ve belgeler değerlendirildi. Alınan karardan sonra Kasım ayında Su işi ihaleye çıkıyor.  Uygun kaynağın Cehennem Deresinde bulunan “Kaniya Masiya” kaynağı olduğu tespit edilmiştir. 
Kasım ayı içerisinde proje ihalesi yapılacaktır. "İfade eden Aslan Tatar ayrıca Dirsekli Göleti onarımı ve Sulama kanalın onarımları ile İlçe merkezine bağlı Çığır Köyü Gültepe Mezrası, taşkın koruma yapımı tamamlanmış olup geçici teklif kabul edildiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2023, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akp idil
Akp idil - 7 ay Önce

Idil küçük sanayisi stesi ne oldu paralar yatali 1 yil dan fazladir daha tik yok bu esnaf isverenler devlete vergi ödeyenler para koydu bu ìşe aslan bey onunla müjdesini veriniz

SIRADAKİ HABER