Şırnak'ta TPAO Hizmet binası açıldı

Şırnak'ta TPAO Hizmet binası açıldı

Şırna Merkez'de TPAO Şırnak Bölge Müdürlüğü geçici hizmet binası açılışı yapıldı.

Şırnak merkez Gündoğdu mahallesinde gerçekeleşen açılış törenine, Şırnak Valisi Cevdet Atay, TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yapılan açılış töreninin ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Melih Han Bilgin, aktif olan10 kuyudan günlük 25 bin varil petrol üretimi gerçekleştiğini ifade etti. Bilgin; “Kurduğumuz Şırnak Bölge Müdürlüğü, bu gün daha kalıcı bir halde daha kalabalık bir kadro ile devreye almış durumdayız bugün itibari ile Şırnak Bölge Müdürlüğümüzde yaklaşık 70 personelimiz görev almakta.

Şuanda Gabar projesinde toplam üretimimiz 25 bin varile ulaşmış durumdadır. Yıl sonu itibari ile hedefimiz bunu 35 bin varillere ve önümüzde ki yıl sonunda da 100 bin varil seviyesine taşımak için çalışmalarımızı gayretimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.
Şuan da Şırnak ilinde 10 tane sondaj kulemiz aktif olarak çalışıyor. Çok yakın bir süre içerisinde aktif çalışan sondaj yapan kule sayısı da 14’e çıkartacağız. Her bir kule de 50 ile 60 kişi ortalama düşünürsek sadece şuan da Gabar petrollerinin sondaj işinde çalışan aşağı yukarı 600-700 kişilik bir kadro var. bu kadronun sevk ve idaresi arkamda gördüğünüz Şırnak Bölge Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte. Şırnak’ımıza, Şırnaklımıza, Şırnak halkına tüm ülkemize, devletimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER