Şırnak'ta cinsel istismar protestosu

*Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının karşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz.

Şırnak'ta cinsel istismar protestosu

Şırnak’ta, 13 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel istismar girişiminde bulunduğu belirtilen uzman çavuş A.A. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, dün gece saat 23:00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, Şırnak 1. Jandarma Komando Tugayı’nda görevli olduğu öğrenilen uzman çavuş A.A, içki içtikten sonra kent merkezinde bulunan bir sitede 13 yaşındaki kız çocuğu H.İ’yi rahatsız etti. Çocuğun bağırması üzerine uzman çavuşun kaçtığı, daha sonra vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildiği belirtildi.

Şırnak kent merkezinde bulunan bir sitede A.A. isimli bir uzman çavuş tarafından, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu iddiaları üzerine hem Şırnak Valiliği hem de Şırnak Barosu açıklama yaptı. Şırnak Valiliği, bir kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırdığını duyurarak, "Aşırı derecede alkollü olduğu tespit edilmiştir" açıklamasını yaptı. Şırnak Barosu ise adli makamlara intikal eden olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Şırnak Valiliği, kent merkezinde bulunan bir sitede, A.A. isimli bir uzman çavuşun 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

VALİLİK: GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Uzman çavuş A.A.'nın gözaltında olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı;  “15.07.2020 günü saat 01.00 sıralarında 155 İhbar hattına gelen çağrıda İlimiz Merkez Yeni Mahallede, vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir şahsın çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darp edildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet ekipleri intikal etmiş, olay mahallinde A.A isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiş ve adı geçen şahıs gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikat başlatılmış, ayrıca hakkında idari tahkikat başlatılan bahse konu şahıs, adli ve idari soruşturmaların selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.”

ŞIRNAK BAROSU: OLAYIN TÜM YÖNLERİ İLE AÇIĞA ÇIKMASI İÇİN YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Şırnak Barosu da olaya ilişkin bir açıklama yaptı. Olayın yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; *14.07.2020 günü 23:00 sıralarında çocuk H.'ye karşı çocuğun cinsel istismarı olayının adli makamlara intikali ile süreç yakından takip edilmiş gece yarısı mağdur beyanları, tanık beyanları ve kamera delillerinin dosya arasına alınması için çaba sarf edilmiştir.

*Olayın failinin kamu görevlisi olması nedeni ile yaşadığımız mağduriyet daha da artmıştır. *Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının karşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz.

“MESLEKTAŞLARIMIZ OLAYI TAKİP ETMEKTEDİRLER”

Öte yandan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi ise konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yaptı. Konunun takipçisi olduklarını belirten Elçi, “Şırnak'ta 13 yaşındaki küçük kıza cinsel tacizde bulunan uzman çavuş A.A. isimli şahsın eyleminin cezasız kalmaması için yönetim kurulu ve insan hakları merkezi üyesi meslektaşlarımız olayı takip etmektedirler” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlik
Temizlik - 5 ay Önce

TSK son yıllarda bir pislik yuvasına ne yazıkki dönüştürülmüş içinden milletimize kurşun sıkacak bombalar yağdıracak tanklarla köprüleri kapatacak şerefsizler namussuzlar hainler çıkarmıştır eğer hükumetimiz TSK nin içindeki bu O.Ç larını temizlemezse TSK ya yazık etmiş olur. Millet olarak isteğimiz sadece TSK da değil diğer bütün güvenlik ve eğitim birimlerinde namuslu ve şerefli bireyler yetiştirmesi. Bu gibi pezevenklerin derhal cezasının verilmesi hakim ve savcıların namus ve şeref borcudur..

SIRADAKİ HABER