Şırnak Bitlis'te bir çok yer yasaklandı

Şırnak Bitlis'te bir çok yer yasaklandı

Şırnak ve Bitlis'te bazı alanlar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilerek 15 gün süreyle girişlere yasaklandı.

Şırnak Valiliği, Cudi ve Gabar Dağı bölgelerinin de bulunduğu 6 ilçedeki bazı noktalara girişlerin yasaklandığını duyurdu.

Söz konusu alanların vatandaşlara 30 Temmuz'a kadar yasaklandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Şırnak İli Merkez, Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak, Beytüşşebap ilçeleri sınırlarında bulunan Cudi Dağı Bölgesi, Bestler Dereler Bölgesi, Kurt Dağı Bölgesi, Kureşin Bölgesi, Karaçalı T. Bölgesi, Kel Mehmet D. Bölgesi, Serin V. Bölgesi, 2088 Rk T. Bölgesi, Küçük Su Y. Bölgesi, Gabar Dağı Bölgesi, Altın Dağ Bölgesi, İncebel Dağ Bölgesi, Oymakaya Bölgesi, Tanin Tanin Bölgesinde, bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından 15 Temmuz (dâhil) 2023 – 29 Temmuz (dâhil) 2023 tarihleri arasında 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Bahse konu bölgelere, vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri bakımından girmeleri yasaklanmıştır."

Bitlis Valiliği de Hizan ilçesinde operasyonlar nedeniyle özel güvenlik bölgesi ilanına karar verildiğini açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:"Hizan İlçe J.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan Fındıklık Ormanı olarak adlandırılan; Kesen Deresi Güneyi, Melihazel Deresi güney doğusu ile Hamini Deresi güney batısı arasında kalan bölgelerde, terör örgütü mensuplarının faaliyetini engellemek, eylem etkinliğini kırmak maksadıyla icra edilebilecek operasyonlarda, sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından riskler oluşabileceği değerlendirilmektedir. Bu itibarla yukarıda açıklanan gerekçelerle, belirtilen bölgelerin 14 Temmuz 2023 (dahil) ile 28 Temmuz 2023 (dahil) tarihleri arasında ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ olarak ilan edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2023, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER