Simpsonların o bölümde Maraş depremini mi bildi?

Simpsonların o bölümde Maraş depremini mi bildi?

Kehanetleri ile bilinen Simpsonların 6 Şubat tarihli Maraş depremini daha önceden bildiği iddia edildi. Sosyal medyada paylaşılan Simpsonlar videosunda, popüler çizgi dizinin depremi bildiğine dair paylaşımlar yapıldı.

1989 yılından bu yana ekranlarda yer alan animasyon dizisi Simpsonlar'ın bir bölümünde Maraş'tan bahsedildiğine rastlanıldı.

İddialara göre, "Mobile Homer" isimli 16. sezonun 13’üncü bölümde Maraş depremi bilindi.

20 Mart 2005 yılında yayınlanan bu bölümde Maraş ismi geçiyor ancak söz konusu bölümde depremle ilgili bir diyalog yer almıyor. Paylaşımlara konu olan videoda, Bart ve Lisa Simpson araçlarıyla giderken bir kaza anında gemiye düşüyorlar.  Geminin Türkiye bayraklı olduğu görülüyor.

Gemi kaptanı, “Kuzeyde Bir Yer”  isimli dizinin DVD’lerini Kahramanmaraş’a yetiştirmek zorunda olduğunu ifade ediyor.

Ancak bölümün herhangi bir kısmında deprem ve yardıma dair bir ifade yer almıyor.

Simpsonların daha önce Metaverse'i önceden tahmin etmesi, Donald Trump'ın başkan seçileceği konusunu önceden işlemesinin yanı sıra Trump'ın öldüğü iddialarıyla da gündeme gelmişti.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen patlamanın ardından, Simpsonlar'ın eski bir bölümü sosyal medyada konuşuldu.

Animasyonu dizisi, kripto para konusunda gelecek hakkında yorumda bulundu.

Simpsonlar dizisinin daimi izleyicileri, animasyon komedinin corona virüse yıllar önce yer verdiğini düşünüyor. Dizinin 1993’te yayınlanan bir bölümünde, Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER