Doğan"Şırnak'ta seçimden sonra yaşananlar tesadüfi değildir. "

Doğan"Şırnak'ta seçimden sonra yaşananlar tesadüfi değildir. "

Yeşil Sol Parti (YSP) Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan Dağlı, Şırnak'ta yaşanan olumsuzlukların seçim sonrası tesadüf olup olmadığını sorguladı. Dağlı, seçim sonrası yurttaşların YSP'yi desteklemesinden dolayı baskı altında yaşadığını iddia etti ve Şırnak'ta bazı vatandaşların sosyal yardımlarının kesildiğini, bazı mahallelerin abluka altında tutulduğunu öne sürdü.

Yeşil Sol Parti (YSP) Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan Dağlı, "Seçim sonrası Şırnak'ta yaşanan olumsuzluklar tesadüf mü?" diye sordu.

Dağlı, YSP'li bazı milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Şırnak'ta yurttaşların seçimde YSP'yi desteklemesinden dolayı baskı altında yaşadığını ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz her seçim sonrası yeni bir sayfa açarız." dediğini anlatan Dağlı, seçim sonrası bu söylemin aksi davranışlarla karşı karşıya kalındığını iddia etti.

Şırnak'ta bazı vatandaşların sosyal yardımlarının kesildiğini, güvenlik gerekçesiyle bazı mahallelerin abluka altında tutulduğunu öne süren Dağlı, "Eğer yeni bir sayfa açılıyorsa ya da açılacaksa bu sayfa Şırnak'ı kapsayacak mı? Bunun emarelerini nasıl göreceğiz? Seçim sonrası Şırnak'ta yaşanan olumsuzluklar tesadüf mü? Bu bir hesaplaşma değilse insanların sosyal yardımları neden kesiliyor? Bu bir tesadüf değilse neyin rövanşı alınmak isteniyor?" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2023, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER