Davutoğlu'dan Şırnak Valisine"Koruculara atığın mesajları biliyoruz. "

Davutoğlu'dan Şırnak Valisine"Koruculara atığın mesajları biliyoruz. "


Bütün bürokratlara, valilere bu dönemde; çok net bir ifadeyle de söylüyorum. Şırnak Valisi ve Şırnak’taki askeri ve mülki görevliler dikkat etsinler: Koruculara gönderdikleri mesajları biliyoruz. Her bir korucu ailesine, ‘Kimler oy verecek. Bunları ilgili karakola teslim edin’ gibi ifadelerle yazılan mesajlar var. Bütün valilere sesleniyorum: Sizin göreviniz seçimin suhuletle yapılması, seçimin yönlendirilmesi değil. Biz bunları yakından takip ediyoruz. Görevini çok iyi yapan valileri de biliyorum.

Herkes kendisini biliyor. Yolsuzluklara bulaşmış kimse ile devam etmeyiz. Hesabını sorarız. Kamuda görev yapmak bir emanettir. Ben de aldım bu görevi… Tek maaşla çalıştım. İkinci bir maaş teklif edildiğinde kabul etmedim. Çünkü devlet görevi, kendisi şerefli bir misyondur. Onu kirletmemek lazım.

Bir İçişleri Bakanı ‘siyasi darbe’ demez seçime. Siyasi darbe ise 14 Mayıs günü siyasi darbe yapılacak diye ne yapacak İçişleri Bakanı. Güvenlik birimlerini toplayıp darbeyi engelleyin diye sokağa mı çıkaracak. Bu nasıl bir aymazlıktır. Ona bu talimatı, bu küstahlığı yapmasına izin veren Erdoğan’a soruyorum ne yapacaksınız seçim günü? Kazandığımızda çıkın söyleyin. Ben söylüyorum, seçimi kazandığımızda suhuletle gidip devralacağız.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2023, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER