Cizre'li İş adamı Şık'dan Anjo merkezi kurma girişimi

Cizre'li İş adamı Şık'dan Anjo merkezi kurma girişimi
Cizreli İş adamı Veysel Şık, kalp krizi vakalarına müdahale etmek ve ölüm vakalarının engellemek amacı ile Cizre Devlet Hastanesinde Anjiyo Merkezinin kurulması için girişimlere başladı.

Cizre’de son dönemlerde kalp krizine bağlı yaşanan ölümler vatandaşların derin bir üzüntü yaşamasına sebep olurken Anjiyo Merkezinin de ne kadar gerekli olduğunu da gözler önüne serdi.

Cizre’de kalp krizi sonucu yaşanan ölüm vakaları ve kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale ve tedavi sürecinde hayati önem taşıyan Koroner Anjiyografi ünitesinin olmamasından dolayı Nimet Sirkeci, Mesut Meki Küni, Şehmuz Diri ve son olarak Cizre Spor Eski Kulüp Müdürü Cengiz Şeremet ismini yazamadığımız çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

Anjiyo merkezi taleplerini daha önce basın ve sosyal medya üzerinden ilgili yetkililere ulaştırmaya çalışan Cizreli vatandaşların bu talebine henüz olumlu veya olumsuz bir dönüş olmazken son olarak kalp krizi geçiren Hacı Kürekçi isimli vatandaş Anjiyo Merkezi olmadığı için Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaşanan acı olaylara duyarsız kalmayan Cizre’nin saygın saygın ve önde gelen ailelerinden Şık ailesinden saygın iş adamı Veysel Şık, elini taşın altına koyarak Cizre Devlet Hastanesinde Anjiyo Merkezinin açılması için girişimlere başladığını açıkladı.

İş İnsanı Veysel Şık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Cizre’mizde son günlerde yaşanmakta olan ani kalp krizlerinden dolayı ilçemizde bulunmayan anjiyo merkezinin yokluğundan dolayı çoğu genç yaşta olmak üzere birçok insanımızı kaybediyoruz. Bu üzücü olayların bir daha yaşanmaması için sağlık bakanlığı ile görüşmelere başlandı. Anjiyo cihazının kurulması için gerekirse Cizre halkı olarak hibe etmeye bile hazırız talebinde bulunacağız. ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2024, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER