Çanakkale Mobil Müze aracı İdil'de

Çanakkale Mobil Müze aracı İdil'de

Çanakkale Savaşı'ndan kalma objelerin ve dijital gösterilerin yer aldığı "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" İdililerle buluştu.

İdil ilçe merkezi Hükümet konağı karşısına park edilen TIR aracında "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" ziyarete açıldı. İçinde Çanakkale Savaşı ile ilgili fotoğrafların ve çeşitli görsel materyallerin yer aldığı müzede çeşitli videolarla da tanıtımlar yapılıyor. Vatandaş ve öğrencilerin yoğun ilgisinin olduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, ziyaret eden vatandaşları da duygulandırdı. Kültür ve Turizm Bakanlığının hayata geçirdiği proje kapsamında Çanakkale Savaşları'ndan kalma objelerin yer aldığı ve dijital gösterilerin sunulduğu mobil müze, İdil ilçesinin ardından Şırnak merkez ve diğer ilçelerinde ziyarete açılacak.Çanakkale Savaşları Mobil Müze Rehberi Gamze Akıncı 2 Temmuz'da tüm Türkiye'yi gezmek için yola çıktıklarını belirterek; "Şu anda 62. İlimiz Şırnak'ta bulunuyoruz. İdil'deyiz. Halkımız olmak üzere özellikle öğrencilerimizin ilgisi çok yüksek. Ağırladığımız misafirlerimizi çok memnun. Buraya gelenler arasında çok duygulanan ve gözleri dolanlar oluyor. Özellikle Çanakkale'ye gidemeyenler mobil müze için çok teşekkür ediyorlar." dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Refik Özsoy, İlçe Emniyet Müdürü Barış Ağırgötüren,İlçe Jandarma Komutanı ve kurum amirleri Çanakale mobil müzesini ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER