Bakan Göktaş'tan Şırnak' a ziyaret

Bakan Göktaş'tan  Şırnak' a ziyaret

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadınlar mutluysa çocuklar mutlu, çocuklar mutluysa aileler mutlu. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye diyerek bu yola koyulduk. Bu güzel eserleri Şırnaklı kadınlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize kazandırarak gerçekten en hayırlı hizmeti sunmuş olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk? dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, beraberindeki heyetle bir dizi ziyaret ve açılış için Şırnak'a geldi. Bakan Göktaş'a Vali Cevdet AtayAK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, İçişleri Bakan Müşaviri Hatice Atan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman da eşlik etti. Bakan Göktaş ilk olarak 6 Nolu Aile Destek Merkezi'nin açılışı için düzenlenen törene katıldı. İl Müftüsü Ahmet Dilek'in okuduğu duanın ardından merkezin açılışı yapıldı. Bakan Göktaş, beraberindekilerle merkezi gezerek, kadınlar tarafından hazırlanan ürünleri inceledi.

'AİLE YAPISINI GÜÇLENDİRMEK ORTAK AMACIMIZ'

Burada konuşan Bakan Göktaş, toplumun en güçlü kalesi olarak gördükleri aile yapısını daha da güçlendirmenin ortak amaçları olduğunu ifade ederek, 'Açılışını gerçekleştirdiğimiz Aile Destek Merkezimizde toplumsal dayanışma ve aile bağlarını kuvvetlendirme anlamında bu amacımıza hizmet edecektir. Merkezimizin Şırnaklı ailelerimize, kadınlarımıza, kardeşlerimize, çocuklarımıza da rehberlik yapacağına, çocuk gelişimi, aile danışmanlığı eğitim programları gibi çalışmalara önemli bir sosyal destek sağlayacağına eminim. Aile bireylerimizin, kadınların hayatlarına değer katmak, pozitif değişimler meydana getirmek için Bakanlık olarak vatandaşlarımıza yönelik birçok proje sunuyoruz. Başta kadınlarımız olmak üzere her bir insanımızın potansiyeline, yaratıcılığına güveniyoruz. Taşıdıkları cevheri ortaya çıkarmak için hizmetlerimizi de çeşitlendiriyoruz. Bakanlığımızın tüm hizmetlerinde olduğu gibi Şırnak Aile Destek Merkezimizin açılışını da umut dolu bir başlangıçla gerçekleştiriyorum' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2023, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER