Ankara'da Şırnak'lılar derneği kuruldu

Ankara'da Şırnak'lılar derneği kuruldu

Geçtiğimiz ay özellikle hastane işleri için Ankara’ya giden Şırnaklıların sorunlarına çözüm bulmak, ihtiyaçlarını karşılamak için Şırnak Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği kuruldu. Dernek Ankara’ya giden Şırnaklıların barınma, sağlık, ulaşım gibi sorunlarına çözüm buluyor. Dernek Başkanı Süleyman Erener, derneğin 10 kişilik bir konaklama yeri ve bir taziye yeri olduğunu söyledi
Şırnak Evi adı verilen konaklama yerinde mutfakta her şeyin mevcut olduğunu belirtti. Erener, derneğin kapılarının herkese açık olduğunu ve tek kriterlerinin ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurması olduğunu ifade etti.
Başkan Erener, derneğin aynı zamanda eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri de düzenleyeceğini ve Şırnaklıların Ankara'da birlik ve beraberlik içinde yaşamasını sağlamak amacında olduklarını belirtti. Erener, "Şırnaklılar olarak Ankara'da hemşehrilerimize destek olmak istiyoruz. Derneğimiz, Şırnaklıların Ankara'da ikinci bir evi gibi. Burada hemşehrilerimizle bir araya geliyor, dertleşiyor, kaynaşıyoruz. Derneğimiz, Şırnaklıların Ankara'da yaşam kalitesini artırmak için çalışıyor. Şırnaklı hemşerilerimiz 7/24 bizleri arayabilirler. Her türlü konuda yardımcı olmaya hazırız." dedi.

Derneğin Ankara’daki adresi; Sancak mahallesi, 511 sokak no:2 Yıldız/Çankaya, Ankara
Dernek İritibat Numarası:0531 559 227

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2024, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER