İdil'de Memur Sen Kan bağışında bulundu

İdil'de Memur Sen Kan bağışında bulundu

Memur Sen bağlı (Sağlık Sen) yöneticileri ve üyeleri, kan stokları azalan Kızılay’a kan bağışında bulundu.
Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle Türkiye’de Kızılay’ın kan stokları  azaldı. Türk Kızılay’ı hastanelerdeki kan ihtiyacı karşılamak adına vatandaşları kan verme çağrısında bulundu. Kan verme çağrısına kulak veren Sağlık Sen Şırnak Şube Başkan Yardımcısı Mehmet YALÇIN, ve İlçe Yönetim kurulu üyeleriyle Kızılay’ın kan verme stant’ına giderek kan bağışında bulundu.
Kızılay’ın çağrısına kulak veren Sağlık-Sen, İdil de stant açan Kızılay’ın hem kendi teşkilatını hem de vatandaşları kan vermeye davet etti.Salgın önlemleri kapsamında sınırlı sayıda gerçekleştirilen kan verme işlemine Sağlık-Sen  Şub.Bşk Yrd  Mehmet Yalçın, Sağlık-Sen İlçe yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve temsili sayıda teşkilat mensubu katıldı.Kan verme işleminden önce konuşan Sağlık-Sen Şub. Bşk Yrd Mehmet Yalçın, “Kovid-19 nedeniyle başlangıçtan bugüne iki kalıcı mesajımız vardı. “Evde kal, hayatta kal ve hayat eve sığar”… Bugün bunlara bir üçüncüsünü ekliyoruz.Bugünde “Kan Ver Hayat Ver, Kızılay’a Destek Ver” diyoruz” diye konuştu.Kızılay ve Sağlık-Sen’in kriz zamanlarında, insani yardım kampanyalarında, kısaca insanı yaşatmaya bütün alanlarda hep birlikte olduğunu belirterek “Bugün de insanı yaşatmak için yine Kızılay’la bir aradayız. Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkamayan insan, edilemeyen kan bağışları, verilemeyen kanlar stoklarına katkı yapıyoruz. Yarın ve devam eden günlerde de şubelerimiz ve üyelerimiz bu kampanyaya destek olacaklar, katkı sunacaklar. Kızılay’ın kan bankası stoku sıkıntısını ortadan kaldırmaya destek olacaklar” Sağlık-Sen’in pandeminin başlangıcından bugüne “Yalnızlaşma Değil Yardımlaşma” diyerek kampanyalar düzenlediklerini, düzenlenen kampanyalara destek verdiklerini, konukevlerini “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyasına kurumsal ve kişisel anlamlarda bağışta bulunduklarını vurgulayarak “Sağlık-Sen; öncesi ya da sonrası insan olan her konunun muhatabı ve tarafıdır. Kan hayattır, kan vermek ihtiyacı olana el vermek, can vermektir. Bu anlayışla erdemli sendikal duruş kulvarımıza yeni bir eylem daha ekliyor, Kızılay stoklarına kan veriyor,  İdil halkına ve tüm üyelerimizi kan vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.
Kızılay’ın öncülük ettiği “Sen İyileştin Şimdi Plazma Bağışınla İyileştirme Sırası Sende” çağrısı ve bu çağrı kapsamında yürüttüğü çalışmaları değerli ve gerekli buluyoruz. Sağlık çalışanlarımızın elinden şifa bulan ve korona virüsü atlatan ve sayıları yaklaşık 100 bine ulaşan vatandaşlarımızı da Kızılay’ın bu çalışması ve çağrısına destek vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.Yalçın; Sağlık-Sen üyelerine seslenerek “Kollarımızı iş yapmak için, üye yapmak için, çözüm ve kazanım üretmek için sıvıyorduk; bugün de Kızılay stokuna destek vermek, ihtiyacı olanlara kan vermek, derman ve şifalarına katkı sunmak için sıvıyoruz. Kan konusunda da biz bize yetmeliyiz Türkiye’m diyoruz” çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlkey
İlkey - 9 ay Önce

Memur arkadaşlar reklam için sıraya girmiş. İlleri için bir kurum Müdürü olmak için. Allah aşkına dürüst olun.

Ayip seyler
Ayip seyler - 9 ay Önce

Kan vermek reklam yapılmamalıdır. Bu insanlar bir şeyi olsun Allah için, insan için yapsınlar. Poz verip bir de maskesini asagi indirip kendini göstermek reklam değilde nedir?

Miro
Miro - 9 ay Önce

Memur sen kan bağışında bulundu. Allah razı olsun onlardan, senki onlardan başka kan bağışı yapan kimse yok heyacana kapılmış olup senki Türkiye'yi kurtardılar. Heyacandan gidecekler.

İsimsiz
İsimsiz - 9 ay Önce

İdil devlet hastanesinde koridorlarda serumla yatan çocukların haber değeri yok mu???

SIRADAKİ HABER