BURUNUNDA SİVİLCE ÇIKIYORSA DİKKAT EDİN

​​​​​​​Yüzün farklı bölgelerinde görülen sivilcelerin nedenleri

BURUNUNDA SİVİLCE ÇIKIYORSA DİKKAT EDİN

Yüzün farklı bölgelerinde görülen sivilcelerin nedenleri

Yüzünüzün farklı bölgelerinde sık sık sivilceler çıkıyorsa bunun birçok farklı nedeni olabilir? En iyi tanı için doktora gitmeden önce, sizler için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz. İşte yüzün farklı bölgelerinde görülen sivilcelerin sebepleri…

1.bölge: Alın

Alında sivilce çıkması sıklıkla görülen bir durum olsa bile altında farklı bir sağlık sorunu yatıyor olabilir. Alın bölgesinde sıklıkla sivilce çıkmasının stres, uykusuzluk gibi sebepleri olabileceği gibi karaciğer, sindirim sistemi ve beslenme düzeyi ile ilgili sağlık sorunlarının da işareti olabilir.

2.bölge:Çene

Çene bölgesinde görülen sivilcelerin hormonal düzensizlikler ile doğrudan ilişkisi olduğu bilinmektedir.

3.bölge: Yüzün kenarları

Yapılan araştırmalara göre yüzün dış bölümlerinde ortaya çıkan sivilceler, hormonal dengesizlikler ve cilt yüzeyinde görülen tıkanıklıklar gibi sorunların işareti olabilir. Kullandığınız bakım ve kozmetik ürünlerini değiştirmeniz faydalı olabilir.

4.bölge: Yanaklar

Yanaklarda görülen sivilcelerin en büyük sebebi günlük şeker miktarıdır. Bunun yanı sıra bazı solunum yolu hastalıkları ve akciğer sorunları sebebiyle de yanaklarınızda sivilce oluşabilir. En iyi tanı için uzman bir doktora görünmeniz gereklidir.

5.bölge: Kaşların arası

Kaşların arasında sivilce görülmesi karaciğerlerde meydana gelen bir sağlık sorununa işaret ediyor olabilir.

6.bölge: Burun ve üst dudak kenarları

Burun ve üst dudak kenarlarında sıklıkla sivilce sorunu yaşayan kişilerin en kısa süre içinde doktor ile görüşmesi tavsiye ediliyor. Burunda yer alan sivilceler baharatlı gıdalardan uzak kalmanızın bir işareti olabilir. Üst dudak kenarlarında görülen sivilcelerin ise kalp, dalak ve karaciğer gibi sağlık sorunları ile doğrudan ilişkisi olabilir,dikkat etmekte fayda var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER