Murat Ay'ın Bayram mesajı

Murat Ay'ın Bayram mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Murat Ay Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda vatandaşın bayramını kutladı.

AK Parti İdil ilçe başkanı Murat Ay, inancımızın ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak sevgi ve saygı atmosferinin hakim olduğu, dostluk ve kardeşliklerin en güzel örneklerinin yaşandığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Murat Ay açıklamasında, “Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının doruk noktasına ulaştığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeyde idrak edildiği çok özel günlerdir.

Bu sebeple millet olarak binlerce yıldır bu topraklarda hakim kıldığımız sevgi ve kardeşlik iklimi ekseninde, bayramın birleştirici ve bütünleştirici havasını milletimizin tüm fertlerinin en güçlü şekilde hissetmesini ve yaşamasını sağlayacak tutum ve davranışlar içerisinde bulunmamız büyük önem arz etmektedir.

Bu çerçevede bayram süresince şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine onların hepimizin ailesi olduğunu hissettirmeye, kimsesiz, yaşlı ve yardıma muhtaç insanlarımızın yanında olmaya, aile efradımızla bir araya gelmeye, büyüklerimizi ziyaret ederek hayır duasını almaya, küçüklerimizin mutluluğuna ortak olmaya ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşama ve yaşatmaya gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, İdilli hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın yeryüzünde barış ve huzur ikliminin egemen olmasına vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim Togan
kerim Togan - 13 ay Önce

70 Li Yıllarda idil Hazak’ta. Bayramlarda çocuklar, ve gençlerin.Bayram Sevinç’i çok neşe ve sevinçle geçerdi. Çünkü aşağı ve yukarı mahalle çocukları, guruplar halinde Ev Ev dolaşarak Ev sahibleri çocukların Bayram sevincinini Güler yüzle karşılardı,o zaman şimdiki gibi bolluk yoktu. Bayramlık olarak çocuklara verdikleri.Kırmızı yuvarlak ortası delikli. Kılo Kılo dediğimiz ufacık şekere bile Cook sevinirdik. Hatta o zamanki çocuklar İdil’de çok şanslıydılar. Her iki Dinin Bayramlarını beraber kutlardık.
Bu vesileyle o yılların çocukluk duygularımla..Başta Kaymakam bey olmak üzere çocukların, gençlerin, ve tüm idil Halkının Kurban Bayramlarını kutlarım.
Saygılar. kerim Togan.

SIRADAKİ HABER