Erkeklerden Güzellik Merkezlerine ilgi

Erkeklerden Güzellik Merkezlerine ilgi

Cizre'de bir çok güzel gelişme yaşanıyor. Erkekler güzelik merkezlerine uğrayarak cilt bakımı başta olmak üzere bir çok bakımı yaprtıkları ifade edildi.Cizre'de sayıları her geçen gün artan güzellik merkezlerine özellikle erkekler büyük ilgi gösteriyor.

Rila Estetik Lazer Güzellik Merkezi Yöneticisi Zübeyir Dalmış, son dönemlerde bayanlardan çok erkeklerden yoğun ilgi gördüklerini söyleyerek şu açıklamaları yaptı "Günlük cilt bakımı oranımız erkeklerde yoğun. Çünkü erkekler bakımın sadece tıraşla bitmediğinin farkına vardı.Erkekler güzellik merkezlerine akın ederek bakımlarını sağlıyorlar. Güzellik merkezlerinin yolunu tutan erkekler, en çok epilasyon ve cilt bakımı yaptırıyor. Estetiysen Dalmış, merkezde daha çok sağlık, bakım ve kozmetik uygulamaları yaptıklarını belirterek, "Bunların en ağırlıklı olarak çalıştığımız ışıklı ve iğneli epilasyon, cilt bakımı, depilosyan ve uzman doktor gözetiminde cerrahi girişimler. Cizre'de bu açıdan potansiyeli yüksek bir şehir." ifadelerini kullandı.

Rila Güzellik yöneticisi Zübeyir Dalmış, lazer epilasyonunun istenmeyen tüylere kesin çözüm ürettiğini belirterek ilk uygulama öncesi tüylere 15 gün boyunca dokunulmaması uyarısında bulundu.
Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın kesin çözümünün lazer epilasyondan geçtiğini belirten Rila Güzellik işletmecisi Dalmış, piyasadaki verimsiz ürünleri kullanmak yerine tercihin lazer epilasyondan yana olması gerektiğini söyledi. Dalmış, “Lazer epilasyonu en az 25 yıldır uygulanan etkili bir yöntem. Lazer epilasyonla ilgili en çok merak edilen şey; bu yöntemin vücudun tüm bölgelerinde uygulanıp uygulanmadığıdır. Lazer epilasyon gerçekten de vücudun tüm bölgelerinde uygulanmaktadır. Ancak, ilk uygulamadan önce tüylere minimum 15 gün boyunca hiçbir şekilde dokunmamak gerekir. Bu sayede, tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlemlenecektir. Buna ek olarak, lazerden daha verimli bir şekilde sonuç alınacaktır. Planlamanın ardından lazer epilasyon uygulaması yapılacak olan bölge temizlenmektedir. Bunun ardından, kıl tipi ve yoğunluğu başta olmak üzere cilt tipi ve rengi gibi kriterler esas alınarak uygun cihaz ile söz konusu bölgeye nokta atışı hamleler uygulanmaktadır. İşlemin ne kadar sürede tamamlanacağı ise birçok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Cilt ve tüy tipi, rengi ve alan genişliği gibi kriterlere göre işlemin süresi belli olmaktadır. Ayrıca, işlemin belirli periyotlarla tekrarlanması şarttır. Dört farklı lazer epilasyon çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Ruby, Alexandrite, Diode ve Nd: Yag lazer farklı şekillerde uygulanmaktadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER