Bakan yardımcısı Gürcan, Şırnak'ta iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Bakan yardımcısı Gürcan, Şırnak'ta iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Hazine ve Maliye Bakan yardımcısı Mahmut Gürcan, iş dünyasının temsilcileriyle Şırnak'ta bir araya geldi.

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Hazine ve Maliye Bakan yardımcısı Mahmut Gürcan, valilik ve belediye başkanlığı ziyaretlerin ardından Şırnak Üniversitesi Ebul-iz konferans salonunda iş insanları temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ile bir araya geldi.

Şırnak'ın ve iş dünyasının büyük potansiyeli olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Gürcan, özellikle bulunmuş olduğu coğrafi konum nedeniyle Ortadoğu'ya açılan bir kapı olduğunu ifade etti. Habur Sınır kapısı ile adeta Ortadoğu'ya bütün mal sevkiyatının yapıldığı bir noktada olduğunu aktaran Gürcan, "İş dünyamızda bu bağlamda hem ihracat hem de imalatçı hem de tarıma dayalı bir ekonomisi olan bir ilimizdir. Ama yıllardır belki terörden dolayı uzak kalınmış, insanların bir tereddüt ile bakmış olduğu bir il ama bu olumsuz algıyı çok kısa sürede yıkmış bir ildir. Şu an doğunun parlayan yıldızı neresi derseniz ben Şırnak derim. Doğuda Ağrı var. Güneydoğuda, Şırnak ilimiz gerçekten ticaret olarak, gerek belediyecilik olarak, gerekse de diğer hizmetler olarak ta büyük işler başarıyor. Şırnak'ta yıkılan binaların yerine yeniden yapılanlar var. İşyerlerin yapılması, okulların tekrardan ihya edilmesi, bunlar hepsi Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla çok kısa sürede yapılmış, çok büyük başarılardır. Gerçekten yıllardır ihmal edilmiş bir bölge, yılarca yok sayılmış, görülmemiş bir bölge. Ama Şırnak Havaalanın yapılmasıyla artık Ankara'ya, İstanbul'a çok yakın. Biz, bundan sonraki iş dünyası çalışmalarıyla da Şırnak'ı çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum" dedi.

Bakan Yardımcısı yaptığı konuşmanın ardından  Türkiyenin ekonomi verileri gösteren slayt gösterisine geçti. Slayt gösterisinin ardında Bakan yardımcısı Gürcan İş adamlarının sorularını aldıktan sonra soruları cevapladı. Şırnak İş Dünyası temsilcileri toplantasına ilgi vardı. Toplantaıya Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şırnak Üniversitesi Rektörü M.E min Erkan, AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Erkan, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yerkaya, Cizre Ticaret Odası Başkanı Salih Sefinç, Cizre Ak Parti İlçe Başkanı Abid Özalp, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halil Coşkun,MUSİAD İl temsilciliği  ve İş adamları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER