Ziya Selçuk: Okullar yaz boyu açık kalacak

Ziya Selçuk: Okullar yaz boyu açık kalacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Selçuk, telafi eğitimlerinin 5 Temmuz’dan başlayarak 31 Ağustos’a kadar devam edeceğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime ilişkin gündeme gelen soruları yanıtladı. Öğrencilerin karnelerine 18 Haziran’dan itibaren e-okul sisteminden ulaşabileceğini ifade eden Bakan Selçuk, “Ben karnemi okuldan almak istiyorum” diyen çocukların ise 2 Temmuz’dan itibaren karnelerini okullarından yüz yüze alabileceklerini kaydetti.

'OKULLAR YAZ BOYU AÇIK KALACAK'

“Telafiye kimler geliyor? Nasıl oluyor? Yaz tatilinde neler olacak? Merak ettiklerinizi madde madde sıralayayım” diyen Selçuk, merak edilen soruları şu şekilde yanıtladı:

- Bir buçuk yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım”, 5 Temmuz’da başlayıp 31 Ağustos’a kadar sürecek. Yani okullarımız yaz boyu açık kalacak, çocuklarımızı okullarda mutlulukla ağırlayacağız.

- Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi “Arkadaş” kitabıyla buluşturacağız; merak etmesinler ödev değil.

'ÖĞRENCİLER BAKANLIK VE BELEDİYELERE AİT TESİS VE MERKEZLERDEN YARARLANABİLECEK'

- Öğrencilerimiz; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabilecekler. Nerelerde ne var, ayrıca duyuracağız.

- Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik örnek eğitim faaliyetleri, içerik ve materyallerine https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecek. Katılmak isteyen veliler, bulundukları yerlerde il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine başvuru yapabilecekler. Bu programlara katılımda il kısıtlaması olmayacak. Okullar bütün çocuklarımızındır.

'TELAFİ DE BEN DE VARIM” ETKİNLİKLERİNDE EKİP TUHU ÖN PLANA ÇIKACAK'

- “Telafide Ben de Varım” etkinliklerinde “ekip ruhu, bir arada iş yapma” gibi kazanımlar, yaz döneminde ön plana çıkarılacak. Hepsini süreç içerisinde aktaracağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER