Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışması'nda Kürtçe şarkı birinci oldu

Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışması'nda Kürtçe şarkı birinci oldu

İrem Dülek (vokal), Civan Yucer (Vokal ve back vokal), Baran Kuşça (Santur), Şule Aykın (Piyano), Ruken Poyraz (Gitar), Havin Güzeldere (Bas Gitar), Sedef Balım Arslan (Erbane (def))'dan oluşan topluluk, orkestra kategorisinde birincilik, icra kategorisinde ise ikincilik, enstrümanda ise üçüncülüğün sahibi oldu.

2019'dan bu yana müzik çalışmalarını sürdüren ŞAKAL Müzik Topluluğu, adını 22. Fizy Liseler Arası Müzik Yarışması'nda Ali Ekber Çiçek'in "Haydar Haydar" eserini yorumlayarak duyurmuştu. ŞAKAL Müzik Topluluğu'nun öğretmenleri Ruşen Gökçe, Dilan Özgün ve Gökhan Parlaktaş'tan oluşuyor.

Yarışmada "İcra" kategorisinde birinci İstanbul TED Atakent Koleji, ikinci İstanbul Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi, üçüncü İstanbul Özel Alman Lisesi oldu. "Orkestra" dalında ise birinci İstanbul Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi, ikinci İstanbul TED Atakent Koleji, üçüncü İstanbul Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi ve Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi oldu.

Müzik ortak bir ifade aracı oldu!

Şakal Müzik Topluluğu'nda solist olarak yer alan İrem Dülek ise “Okula gelmemle birlikte toplulukla tanışma fırsatı buldum. 4 yıldır okulda müzik öğretmenlerimizin oluşturdukları atölyelerde müzik eğitimimi hem teorik hem de sosyolojik boyutuyla devam ettiriyorum. Çalışma sürecimiz çok keyifli bir şekilde devam etti. Müziğin bütün toplumlar için ortak bir ifade aracı olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2022, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER