Şırnak Üniversitesinde Petrol arama bölümleri açılıyor

Şırnak Üniversitesinde Petrol arama bölümleri açılıyor

Şırnak Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış’tan Şırnak’a petrol hamlesi müjdesi geldi. Rektör Alkış ; “Sondaj Teknolojileri Programı açmayı planlıyoruz”

(Mevlüde Sevim) - Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Bölge Müdürü Oğuz Şahin’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Gabar Dağı’nda petrol bulunmasının ardından Şırnak’a şube açan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) bu vesileyle Oğuz Şahin’i Bölge Müdürü olarak atadı. Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, bölge müdürü olarak atan Oğuz Şahin’i ziyaret ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarette ayrıca Mühendislik Fakültesi bünyesinde Petrol Mühendisliği Bölümü için görüş alışverişinde bulunuldu. Rektör Alkış, amaçlarının bölgesel kalkınmaya, istihdama ve entelektüel birikime üniversite olarak katkı sunmak olduğunu vurgulayarak üniversite bünyesinde 4 Meslek Yüksek Okulu bulunduğunu, bu Meslek Yüksekokullarından herhangi birinde Sondaj Teknolojisi Programı veya Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojileri Programı açabileceklerini, bunun alt yapı hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER