Rektör Alkış İftarda Öğrencilerle bir araya geldi

Rektör Alkış İftarda Öğrencilerle bir araya geldi

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkış, öğrencilerle aynı sofrada orucunu açtı, çay faslında geleceğin meslekleri konusunu öğrencilerle bilgi alış-verişinde bulundu

Ramazan ayı münasebetiyle birçok etkinlik ve davetiyelere katılan Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, öğrencilerle iftar açtı. Merkezi yemekhanede öğrencilerilerle iftarda bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Alkış’a Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Faysal Yatman’da eşlik etti.
Öğrencilerle iftarda aynı sofrada buluşan Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, orucunu açtıktan sonra öğrencilerle sohbet etti. Rektör Prof. Dr. Alkış ile aynı sofrada oruç açan öğrenciler sevinçlerini gizleyemedi. Öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen Rektör Prof. Dr. Alkış, makul talepleri yerine getirebileceklerini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Alkış, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kampüsler, üniversite öğrencilerinin nitelikli zaman geçirebilecekleri mekanlardır. Öğrencilerimiz eğitim hayatlarından sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere değin zamanlarının çoğunu kampüs alanında geçirmektedirler. Bu bağlamda kampüs, öğrencilerin dünyasıdır ve biz de bu dünyada daha güzel ve niteli bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapacağız. Ben bugün öğrencilerimizle birlikte aynı sofrada orucumu açmaktan dolayı çok mutluyum. Onlarla birlikte oruç açmak, onlarla hasbihal etmek gerçekten çok güzel bir duygu.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2024, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER