Erdoğan yeni kabineyle birlikte anıtkabiri ziyaret etti

Erdoğan yeni kabineyle birlikte anıtkabiri ziyaret etti

Erdoğan ve kabine üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti: Yeni sistem vurgusu

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı yeni kabine, bugün ilk kez toplanacak. Saat 15.00'te başlayacak toplantı öncesi Erdoğan ve kabine üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan ziyaret sırasında Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı notta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci dönemi olduğuna vurgu yaptı.

90 SANİYEDE GÜNDEMİ YAKALAYIN

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, bugün gerçekleştirecekleri ilk toplantı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ziyarette Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: 

"Aziz Atatürk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci döneminde yeni kabine üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız. Bugün kabinemizin ilk toplantısını yaparak Türkiye Yüzyılı'nın inşası hedefiyle süratle yola çıkıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak kabinemizle birlikte tüm Türkiye'ye, 85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz. Bizlere emanetiniz olan Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına ulaşmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadığımız bu seneyi, inşallah şahlanış dönemimizin başlangıç noktası haline getireceğiz. Rabb'im bizleri milletimize karşı mahcup etmesin. Ruhun şad olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER