Bakan Tunç: " Rüşvet ağıyla ilgili soruşturma başlatıldı"

Bakan Tunç: " Rüşvet ağıyla ilgili soruşturma başlatıldı"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) gönderilen adliyedeki rüşvet ağından bahsettiği ihbar dilekçesine dair soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bahse konu olan iddialarla ilgili HSK’nın ilgili dairesince gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığını duyuran Adalet Bakanı Tunç, verilen izin üzerine HSK Teftiş Kurulunca müfettiş görevlendirildiğini belirtti.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

GÜNÜN YAZARLARI

"İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Hakimler ve Savcılar Kuruluna gönderilen ihbar dilekçesinde bahsedilen iddialarla ilgili olarak HSK ilgili dairesince gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış olup, verilen inceleme ve soruşturma izni üzerine HSK Teftiş Kurulunca müfettiş görevlendirilmiştir.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Anayasa ve mevzuatımızdan aldığı yetki ile bahse konu iddiaları titizlikle araştıracak, yapılacak inceleme ve soruşturma sonucunda gerekli işlem tesis edilecektir. Somut delillerle ortaya konulan ve suç teşkil eden hiçbir iş ve eylem karşılıksız kalmayacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2023, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER