Deprem bölgesinde sel: Ölü sayısı 5'e yükseldi, kayıplar var!

Deprem bölgesinde sel: Ölü sayısı 5'e yükseldi, kayıplar var!

Urfa meydana gelen sel nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de kayboldu.

Haliliye ilçesine bağlı Abide Kavşağı'nda sel sularına kapılan bir araçta bulunan ve sel sularıyla sürüklenen 6 kişiyi bulmak için polis su altı ekipleri, bölgeye yönlendirildi.

Sabahın ilk ışıkları ile bölgeye sevk edilen dalgıçlar suda arama çalışması başlattı. Sularla birlikte sürüklenen çamur nedeniyle ekipler, kısa bir aramanın ardından çalışmalar ara verdi.

Habertürk yayınına bağlanan Urfa Valisi Salih Ayhan, selde 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 2'si itfaiye eri, 6 kişinin de kaybolduğunu ve arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Öte yandan kentte okullar tatil edildi.

Adıyaman'ın Tut ilçesinde bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin kaybolduğunu açıklandı.

Adıyaman'da koordinatör olarak görev yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, sağanak nedeniyle tüm bölgeyi etkileyen afette bir konteynerin suya kapıldığını belirtti. Bölgeye Adıyaman ile Gölbaşı ilçesinden destek ekiplerin sevk edildiğini vurgulayan Hatipoğlu, şöyle konuştu:

"Destek ekiplerimizin ve araçlarımızın bir kısmı burada bir kısmı da yolu temizleyerek geliyor. Olayda 1 vatandaşımız vefat etti, 4 vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama çalışmalarını sürdürüyor. Diğer vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda inşallah vatandaşlarımıza ulaşmayı ümit ediyoruz. Gerçekten tüm bölgeyi derinden etkileyen bir afet. Vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla temin ettiği konteynerin sulara kapılması sonucu böyle bir olay oldu."

Adıyaman Valiliği’nin resmi sosyal medya hesabından, “Adıyaman il genelinde etkili olan sağanak yağış sonrası yaşanan sel afetine karşın ekiplerimiz ivedilikle çalışmalarına başlamıştır” açıklaması yapıldı.

AFAD, polis, jandarma ve belediye ekipleri, su baskını riski yaşanan çadırlarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER