İstanbul'dan işadamı Cizre'li çocukları sinema ile buluşturdu

İstanbul'dan işadamı Cizre'li çocukları sinema ile buluşturdu

İstanbul'dan Şırnak'ın Cizre ilçesine gelen İş adamı öğrencilerin sineme hayalini gerçekleştirdi 10 yıldan beridir köy okullarını dolaşan iş adamı bu kez Örencik köyünde öğrencilerle buluştu

İstanbul'da yaşayan iş adamı Kadir Polat ve eşi Kadriye Polat, köy okullarını ziyaret ederek öğrencilerle buluşuyor. 10 yıldan beridir köy okullarını dolaşan yardımsever çift, öğrencilerin kendilerine verdiği mektuplardaki hayallerinin gerçekleşmelerine yardımcı oluyor. Cizre'ye gelen iş adamı Örencik köyünde ilk ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere hazırlık kitapları ve çeşitli oyuncaklar hediye eden Polat çifti, öğrencilerin kendilerine yazdıkları mektupları aldı. Yardımsever çift, köydeki öğrenciler özel servislerle Cizre merkeze getirerek sinema hayalini gerçekleştirdi.

Çocuklara destek olmak için köylere gittiğini belirten Kadir Polat,, "Çocuklar Gülünce Güzel diye bir projemiz var. Çocuklar bizlere böyle hayallerini yazıyorlar bugün de yine mektuplarını verdiler. Biz bunları gidiyoruz tedarik ediyoruz hayallerinde ne varsa, ihtiyaçları nelerse onları tedarik edip çocuklarımızla buluşturuyoruz. İki gün önce geldik biz, dün Mardin Derik'te okulumuz vardı, oradaki çocuklarımız da aynı şekilde hediyeleştik. Bugün burada yarın Batman'da ve Diyarbakır'da 2 tane okulumuz var. Elazığ, Tunceli, Erzincan'da 10 günlük süreç içerisinde bu şekilde çocuklarımızla buluşacağız. Bize yardımcı olan öğretmenlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel çocuklarla onlar bizi buluşturuyor. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını küçük küçük katkılarda bulunuyoruz. Aile olarak köylerdeki okulları dolaşarak öğrencilerimize hediyeler veriyoruz. Bu artık bizim yaşam biçimimiz olmuş durumda. Belki 30 yıldır bu işin içindeyiz. 15'in üzerinde topluma ve eğitime yönelik projelerimiz var. Kendi çabalarımızla eğitim gönüllüsü olduk. Bütün kötülükleri eğitimle yeneceğimizi düşünüyoruz ve bunun için bir çaba sarf ediyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2023, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER